Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

SZCZEGÓLNA MODLITWA U STÓP RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

Strona główna » Aktualności » SZCZEGÓLNA MODLITWA U STÓP RELIKWII DRZEWA KRZYŻA ŚWIĘTEGO

wielkość tekstu: A | A | A

Ponad trzystu działaczy PIS Ziemi Świętokrzyskiej modliło się w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Działacze przybyli na zaproszenie Krzysztofa Lipca - szefa partii w regionie świętokrzyskim.
Spotkanie rozpoczęło się konferencją. Następnie o godzinie 16.00 rozpoczęła się uroczysta Eucharystia, której przewodniczył i wygłosił homilię J.E. Ks. Bp Edward Frankowski, emerytowany biskup pomocniczy diecezji sandomierskiej. Wraz z Ks. Biskupem celebrowali ks. Kan. Jerzy Beksiński – dziekan dekanatu świętokrzyskiego oraz O. Zygfryd Wiecha OMI, przełożony klasztoru na Świętym Krzyżu.
Biskup frankowski, nawiązując do historii świętokrzyskiego sanktuarium apelował do działaczy PIS z okręgu świętokrzyskiego: Gromadzimy się w wyjątkowym miejscu na modlitwie, w miejscu, które w dziejach naszej Ojczyzny jest źródłem wiary, narodowej tożsamości. Dzieje tego najstarszego Polskiego Sanktuarium łączą się z drogą krzyżową Polski. Tatarzy, Litwini, Szwedzi, Hitlerowcy, Sowieci, Komuniści czynili wszystko, aby tego miejsca nie było, by tutaj naród nie miał oparcia. I po wojnie władze komunistyczne nie oddały części budynków klasztornych zamieniając je na sale wystawowe Świętokrzyskiego Parku Narodowego. A to jest własność Kościoła! Dziś Ojcowie Oblaci starają się oto, by temu miejscu nadać właściwy charakter duchowy, religijny, narodowy. I to nie przypadek, że dziś modlicie się na tym miejscu, skąd płynie źródło zwycięstwa! Weźcie sobie do serca tą trudną sprawę Świętego Krzyża, pomóżcie Ojcom Oblatom. To, że to sanktuarium jest i oddziałuje duchowo na naszą Ojczyznę przez posługę Ojców Oblatów, to dowód na to, że bramy piekielne go nie przemogą – apelował Biskup Edward.
Nawiązując do obecnej sytuacji ekonomicznej, politycznej naszej Ojczyzny, Ks. Biskup wołał Naród musi się otrząsnąć, nie można godzić się z tym co się dzieje z rodziną, młodzieżą, starszymi. Rządzący nie mogą nam wmawiać, ze jest dobrze, bo to nieprawda! My jesteśmy wezwani do tego by szukać sprawiedliwości, prawdy. Nie możemy pozwolić by dziś krzyżowano Chrystusa,! Trzeba nam zmartwychpowstawać! Walczmy o prawa pracowników bo każdy pracownik jest człowiekiem, ma godność, ma swe prawa, które trzeba uszanować. One są od Boga! Nie możemy się dzielić na ludzi, którzy walczą o wolność, i którzy czekają na wolność z założonymi rękami – tak mówił bł. Jerzy Popiełuszko.
Naśladujmy Chrystusa. To co jest cenne kosztuje, trzeba to okupić wysiłkiem, trzeba razem budować w jedności umysłu i woli. Brońmy wiary, suwerenności, walczmy o wolne media. W Warszawie zobaczyliśmy, że naród nasz rozwija się, marsz nas zmobilizował, obudził się zdrowy duch w narodzie, by obudził się Polak w Polaku-
mówił hierarcha.
Na zakończenie Mszy Świętej ks. Biskup modlił się za ofiary katastrofy smoleńskiej i  udzielił pasterskiego błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego oraz życzył, by wszystkie plany i nadzieje związane z dobrem narodu wypełniły się, by w Polsce żyło się lepiej.

07

PAŹ

2012

2015

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.