Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Czuwanie Akcji Katolickiej w świętokrzyskim sanktuarium

Strona główna » Aktualności » Czuwanie Akcji Katolickiej w świętokrzyskim sanktuarium

wielkość tekstu: A | A | A

Blisko tysiąc osób modliło się na Świętym Krzyżu podczas Nocnego Czuwania, a wśród nich członkowie Akcji Katolickiej z diecezji sandomierskiej, kieleckiej i radomskiej oraz Wspólnota Krwi Chrystusa z Ostrowca Świętokrzyskiego i wielu pątników, którzy w każdy trzeci piątek miesiąca uczestniczą w nocnej modlitwie. Eucharystii o północy przewodniczył i wygłosił homilię J.E. Ks. Bp Marian Florczyk, biskup pomocniczy diecezji kieleckiej.

Świętokrzyskie Nocne Czuwanie jak zwykle rozpoczęło się przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Licznie przybyłych pątników w imieniu kustoszy Świętokrzyskiego Sanktuarium powitał o. Kazimierz Bielak OMI. Następnie odbyła się Droga Krzyżowa prowadzona przez Akcję Katolicka z Sandomierza. Po przyjściu do klasztoru w kaplicy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego Prawosławny chór z Wrocławia „Oktoich” z opiekunem i dyrygentem Protodiakonem Grzegorzem Cebulskim wyśpiewał Akatyst o Krzyżu Świętym. Prawosławnych chórzystów gościliśmy w związku z sobotnim koncertem Kazania Świętokrzyskie, podczas którego będą śpiewać tekst kazań.
Po Akatyście pielgrzymi skorzystali z sakramentu pokuty i pojednania. O północy rozpoczęła się uroczysta Eucharystia pod przewodnictwem Ks. Biskupa Mariana Florczyka, biskupa pomocniczego diecezji kieleckiej. Wraz z księdzem biskupem Mszę Świętą celebrowało trzydziestu kapłanów.
Biskup Florczyk do zebranych Członków Akcji Katolickiej w związku z rozpoczynającym się niebawem Rokiem Wiary powiedział: Papież Benedykt XVI w październiku ogłosi Rok Wiary. To dla Was drodzy Bracia i Siostry szczególny czas, moment, by ożywić swoja wiarę. Dziś świat, nie lubi tego co chrześcijańskie, co Jezusowe. Choć dziś nie musimy płonąc na stosach, nie zjadają nas dzikie zwierzęta, to jednak pomniejsza się rolę rodziny, wspólnotę, depcze się to co płynie od Chrystusa. Członkowie Akcji Katolickiej – jesteście wezwani do szczególnego zadania, do akcji – która ma na celu ożywienie wiary, idźcie w świat i ożywiajcie go swoją wiarą w Jezusa Chrystusa, nie bójcie się wyzwań przed, którymi trzeba dziś stawiać czoła. Proście Pana o taka wiarę jaką miał św. Piotr – choć się zaparł, zachwiał, to jednak wrócił, stał się przez to silniejszy obrońcom Chrystusa i Kościoła. Bądźcie ludźmi wiary – wzywał hierarcha.
Na zakończenie Eucharystii Ks. Biskup udzielił błogosławieństwa Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Po krótkiej przerwie rozpoczęła się nocna modlitwa u stóp Czcigodnej Relikwii animowana przez Akcję Katolicką z diecezji radomskiej, która zakończyła się oddaniem czci Relikwiom Drzewa Krzyża Świętego przez ucałowanie.

22

WRZ

2012

878

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 9

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.