Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

W POŁOWIE DROGI… Pielgrzymka Lubelska w Świętokrzyskim Sanktuarium

Strona główna » Aktualności » W POŁOWIE DROGI… Pielgrzymka Lubelska w Świętokrzyskim Sanktuarium

wielkość tekstu: A | A | A

Chrzest Małgorzaty, Marii...
Już przed południem na szczyt świętokrzyski przybywali pielgrzymi z 34. Lubelskiej Pieszej Pielgrzymki na Jasną Górę. Wśród pątników zdążających traktem królewskim na Świętą Górę był Biskup Artur Miziński – sufragan lubelski.
O godzinie 14.30 rozpoczęła się Msza Święta koncelebrowana, której przewodniczył ks. Bp Artur Miziński. Hierarcha wygłosił słowo Boże oraz udzielił sakramentu chrztu świętego Małgorzacie, Marii, której rodzice trzy lata temu na Świętym Krzyżu zawarli sakramentalny związek małżeński, a szafarzem błogosławiącym ten związek był także ks. Biskup Artur Miziński
 Święty Krzyż dla pątników zdążających do Częstochowskiej Matki jest w połowie drogi pielgrzymowania. Wśród grup pielgrzymki lubelskiej jest m.in. wyjątkowa grupa ułanów na czele z ks. Błażejem Górskim.
Uczestnicy tegorocznej Pielgrzymki z Lublina wędrują pod hasłem „Kościół domem wiary”.  To nawiązanie do tegorocznego hasła programu duszpasterskiego Kościoła w Polsce, by przygotować wiernych do zbliżającego się Roku Wiary. Chodzi o uwrażliwienie uczestników pielgrzymki, na to, że wiara rozwija się wtedy, kiedy jest przeżywana we wspólnocie Kościoła a jej owocem są konkretne, dobre czyny - mówił ks. Mirosław Ładniak, Dyrektor Pielgrzymki.
Przed rozpoczęciem Eucharystii, Pielgrzymi adorowali Relikwie Drzewa Krzyża Świętego i mogli je uczcić przez ucałowanie. Ojciec superior Zygfryd Wiecha OMI w imieniu Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej powitał licznie przybyłych pątników: Jesteście w połowie pątniczego szlaku. Ze Świętego Krzyża będzie już z górki. Przybywacie do szczególnego miejsca ziemi świętokrzyskiej – tutaj Ojcowie Benedyktyni przed wiekami rozpoczęli dzieło ewangelizacji naszej Ojczyzny, z tego miejsca od wieków rozbrzmiewa chwała Boga, który nieustannie ukazuje swą moc spływającą z Czcigodnej Relikwii, w którą się wpatrujemy i którą z wiarą czcimy. Tutaj u stóp Krzyża pragniecie zawierzać Bogu swoje życie, swoje sprawy, swoją codzienność. Dziękujemy za świadectwo Waszej wiary za to, że i nas zabierzecie w swoich sercach do Matki, na Jasną Górę.
W homilii hierarcha zwrócił uwagę na współczesne ataki wobec Krzyża, zwrócił uwagę na to, ze ten kto odrzuca Krzyż, odrzuca samego Chrystusa: (…) w kolejnym dniu waszego pielgrzymowania stajecie na tym cudownym miejscu, kiedyś najważniejszym Sanktuarium Rzeczpospolitej Polskiej. Święty Krzyż to szczególny przystanek na drodze naszej Lubelskiej pielgrzymki. Tu stajemy wobec tajemnicy Drzewa Krzyża Świętego. Ta Relikwia to dla nas źródło życia, znak naszego zbawienia, znak naszego nowego narodzenia. Ofiara Krzyża objawia nam, kim jest Bóg, kim człowiek, kim Bóg dla człowieka. Dla nas Krzyż ma być chlubą. Dlaczego po wielu latach Krzyż jest znakiem hańby? Dlaczego tyle protestów, kłótni związku z Krzyżem? Dlaczego ten znak miłości zabiera się ze szkół, nie pozwala się nosić na piersi? Co robi z Krzyżem nasza wolna Ojczyzna? Odrzucić Krzyż to odrzucić Chrystusa. Odrzucamy Chrystusa w ustawach o aborcji, eutanazji, in vitro – mówił Biskup.
Dziękował także pielgrzymom za świadectwo wiary i trwania przy Krzyżu: Dziękuję Wam za świadectwo trwania przed Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Dziękuję, że co roku jest Was coraz więcej. Cytując bł. Jana Pawła II, zachęcał: Nie wstydźcie się Krzyża. Starajcie się Go podejmować, brońcie Go, niech Wam przypomina o waszych korzeniach, o miłości Boga do człowieka.
Na zakończenie Mszy Świętej Biskup pobłogosławił zebranych Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i pielgrzymi oddali cześć Relikwiom przez ucałowanie.

08

SIE

2012

930

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.