Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Jesienne pielgrzymowanie Przyjaciół Misji Oblackich do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Strona główna » Aktualności » Jesienne pielgrzymowanie Przyjaciół Misji Oblackich do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

wielkość tekstu: A | A | A

Młodzież z Koła Misyjnego z gimnazjum im. bł. Jana Pawła II z Daleszyc
„Dziękuję Wam za wasze modlitwy, cierpienia i dary serca, jakie ofiarujecie dla Kościoła Misyjnego. Dziękuję Wam, że od czterdziestu lat wspieracie moją posługę misjonarską, jaką sprawuję w Kamerunie” – tymi słowami zwrócił się podczas Eucharystii sprawowanej w świętokrzyskim sanktuarium do licznie zebranych wiernych o. Bp Eugeniusz Juretzko OMI.

Podobnie jak w latach ubiegłych w niedzielę misyjną w naszym sanktuarium zorganizowaliśmy Regionalny Zjazd Przyjaciół Misji Oblackich. Tegorocznej modlitwie
w intencji misji, misjonarzy i misjonarek przewodniczył J. E. O. Bp Eugeniusz Juretzko OMI. Dzisiejsza uroczystość zgromadziła tysiąc pielgrzymów i pątników a wśród nich wielu Przyjaciół Misji Oblackich, którzy wspierają Oblacką Rodzinę Zakonną w dziele misyjnym. Przyjaciele Misji przybyli na dzisiejsze spotkanie głownie z regionu świętokrzyskiego na zaproszenie świętokrzyskich Oblatów. Jest to okazja, aby spotkać się na wspólnej modlitwie i podziękować naszym Przyjaciołom za ich zaangażowanie i wspieranie naszej oblackiej posługi.

Uroczystej sumie o godz. 11.00 w intencji Przyjaciół Misji Oblackich i w intencji misjonarzy i misjonarek przewodniczył o. Bp Eugeniusz. W przeżywaniu liturgii pomogli wszystkim zebranym nauczyciele i uczniowie Gimnazjum im. Jana Pawła II z Daleszyc. To właśnie w tej szkole od trzech lat działa Młodzieżowe Koło Misyjne, jako duchowy dar młodzieży dla patrona szkoły Bł. Jana Pawła II. Społeczność gimnazjalna na czele z Panem Dyrektorem przekazała O. Biskupowi stuły, jako dar dla kościoła w diecezji o. Biskupa. Jak powiedział Biskup stuły trafią do nowo erygowanej parafii p.w. Bł. Jana Pawła II, Wielkiego.
Młodzież podczas popołudniowego spotkania przedstawiła także montaż słowno – muzyczny poświęcony Bł. Janowi Pawłowi II. Wraz z młodzieżą na dzisiejsze spotkanie przybył dyrektor szkoły Pan Jan Cedro oraz nauczyciele i wychowawcy: Pani Marzena Cedro, Bożena Kraj, Pan Robert Puchała. Dziękujemy Młodzieży i opiekunom za obecność i ubogacenie nas słowami bł. Jana Pawła II.

Podczas spotkania z wiernymi o. Biskup podzielił się swoim osobistym doświadczeniem i spotkaniami z Janem Pawłem II: …kiedy powiedziałem papieżowi o trudnościach w relacjach z muzułmanami, że trzeba z nimi uważać, papież powiedział, że mam kochać moich nie przyjaciół i modlić się za nich. To był wielki misjonarz! Wszyscy jesteśmy misjonarzami wg naszych możliwości. Proszę Was wspierajcie mnie nadal swoimi modlitwami. One pomagają nam misjonarzom trwać w pracy misyjnej, szczególnie wtedy, gdy nie widzimy owoców naszej posługi. Od samego początku, kiedy stanąłem na kameruńskiej ziemi odczuwam szczególnie pomoc moich rodaków z Polski, pomoc modlitewną i materialną. Dziękuję Wam!

Na zakończenie tegorocznego spotkania w modlitwie różańcowej przez wstawiennictwo i orędownictwo Matki Bożej powierzaliśmy Bogu Przyjaciół Misji Oblackich i ich rodziny, misyjne dzieło Kościoła i prosiliśmy o nowe święte i liczne powołania kapłańskie, zakonne i misyjne.

23

PAŹ

2011

663

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.