Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II - MÓDL SIĘ ZA NAMI!!!

Strona główna » Aktualności » BŁOGOSŁAWIONY JANIE PAWLE II - MÓDL SIĘ ZA NAMI!!!

wielkość tekstu: A | A | A

Blisko tysiąc pątników z całej Polski oraz pielgrzymi ze Słowacji uczciło wraz z naszą wspólnotą zakonną na Świętym Krzyżu bł. Jana Pawła II.

Podczas porannej Eucharystii, której przewodniczył o. Superior Zygfryd Wiecha OMI, dziękowaliśmy Panu Bogu za dar bł. Jana Pawła II. Przeor świętokrzyskiego opactwa wskazał, że Papież bł. Jan Paweł II dla nas Oblatów Maryi Niepokalanej jest wyjątkowym orędownikiem: Umiłowany Jan Paweł II, podobnie jak św. Paweł – Apostoł narodów, uczy nas Oblatów – misjonarzy, jak realizować misję, którą powierzył nam Chrystus. Bł. Jan Paweł II niewątpliwie jest dla nas niedoścignionym wzorem umiłowania prawdy ewangelii i głoszenia jej mądrości przede wszystkim swoim zżyciem i w swoim codziennym posługiwaniem, tam gdzie Kościół nas posyła. Dziękujemy dziś wraz z całym Kościołem, z naszymi braćmi i siostrami na całym świecie za nowego błogosławionego, którego dziś po raz pierwszy wspominamy w liturgii Kościoła. 
Dziś w sposób szczególny podkreślaliśmy wśród przybyłych pielgrzymów i turystów osobę bł. Jana Pawła II, jako misjonarza. Ojcowie pełniący posługę wśród pielgrzymów mówili o misyjnym zaangażowaniu Papieża Polaka.  Wraz z pątnikami przy Relikwiach Drzewa Krzyża Świętego odmawiali modlitwę ku czci patrona dnia dzisiejszego.

Także nowicjusze oprowadzając po wystawie misyjnej zwracali uwagę na pielgrzymki apostolskie Jana Pawła II do krajów misyjnych i jego wielką troskę o dzieło misyjne Kościoła.
W przededniu rozpoczynającego się 85. Tygodnia Misyjnego, jako duchowi synowie św. Eugeniusza de Mazenoda i zaangażowani w dzieło misyjne Kościoła, chcieliśmy przypomnieć osobę nowego błogosławionego, jako niestrudzonego misjonarza naszych czasów.
Naszą radością jest fakt, że w  dniu dzisiejszym z tak liczną rzeszą pielgrzymów zorganizowanych i indywidualnych z Polski i z zagranicy mogliśmy modlić się do Boga za pośrednictwem Papieża z Polski.
Zwieńczeniem całodniowej modlitwy zanoszonej do Boga w Trójcy Świętej Jedynego był Apel Jasnogórski i czuwanie modlitewne animowane przez wspólnotę nowicjuszy naszego misyjnego Zgromadzenia. Bł. Janie Pawle II - módl się za nami!!!

Boże, bogaty w miłosierdzie, z Twojej woli błogosławiony Jan Paweł II, papież, kierował całym Kościołem, spraw, prosimy, abyśmy dzięki jego nauczaniu z ufnością otworzyli nasze serca na działanie zbawczej łaski Chrystusa, jedynego Odkupiciela człowieka. Który z Tobą żyje i króluje w jedności Ducha Świętego, Bóg, przez wszystkie wieki wieków. Amen.


 

22

PAŹ

2011

606

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.