Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » DIECEZJALNA PIELGRZYMKA NAUCZYCIELI DO ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Blisko 300 nauczycieli z diecezji sandomierskiej wzięło udział w dorocznej Pielgrzymce Nauczycieli na Święty Krzyż. Nauczyciele wraz z duszpasterzami przybyli m.in. z Sulisławic, Janowa Lubelskiego, Tarnobrzega, Sandomierza, Stalowej Woli, Łukowa, Zielonki.

Doroczne modlitewne spotkanie rozpoczęło się Drogą Krzyżową z Nowej Słupi do Świętokrzyskiego Sanktuarium. Eucharystii o godz. 11.30 przewodniczył i wygłosił homilię ks. dr Jerzy Dąbek. Koncelebrowali kapłani diecezji sandomierskiej oraz ojcowie oblaci. Obecny był także ks. Bogdan Krępa – diecezjalny duszpasterz nauczycieli. Wszystkich uczestników pielgrzymki powitał o. Damian Dybała OMI – Rektor Kościoła Wiara nauczyciela niejednokrotnie staje się oparciem dla uczniów… bądźcie wzorem i autorytetem dla swoich uczniów. Przekazujcie im, że najwyższą wartością jest Bóg. Dziś szczególnie na tym świętym miejscu w cieniu Świętej Relikwii módlcie się za siebie i swoich uczniów.

Ks. Dąbek w homilii zwrócił uwagę na to, że tylko ten nauczyciel osiąga najwyższe wyniki nauczania, który potrafi w sposób najbardziej intensywny przeżywać przekazywane wartości, który potrafi maksymalnie przejąć się nauczanym przez siebie przedmiotem. Wtedy uczniowie lubią go, chętnie się uczą… wychowawcy działają niewątpliwie na ukształtowanie osobowości ucznia słowem, ale o wiele więcej osobistym świadectwem życia. Dobry nauczyciel to człowiek rozmiłowany w swoim powołaniu. Nauczyciel powinien wymagać od siebie, ale i tez od swoich wychowanków. To bardzo trudna misja i odpowiedzialna. Stąd jej wypełnienie domaga się zawierzenia Bogu – mówił kaznodzieja.

Pierwsza Pielgrzymka nauczycieli diecezji sandomierskiej na Święty Krzyż odbyła się w 2005 roku. W poprzednich latach nauczyciele spotykali się w innych sanktuariach diecezji. Dziś po latach wrócili do początków wspólnego pielgrzymowania, do źródła. Celem dorocznych spotkań nauczycieli to umocnienie duchowe, integracja grupy nauczycieli i wychowawców. Dzielenie się własnym doświadczeniem, ubogacenie we wspólnocie i zawierzenie swego powołania Panu Bogu.

Cieszymy się jako kustosze, że właśnie  Święty Krzyż w tym roku stał się tym miejscem umocnienia i modlitwy dla nauczycieli i wychowawców naszej diecezji. To tu przez wieki tworzyła się i rozwijała kultura w naszej Ojczyźnie, w bliskości Świętej Relikwii. Tu niewątpliwie i dziś człowiek zostaje wznoszony na wyższe poziomy duchowe, które pomagają żyć we wspólnocie, rozwijać się i tworzyć współczesną kulturę. Bez Boga rodzą się demony, które niszczą kulturę, człowieka, wspólnotę. Życzymy wszystkim nauczycielom, wychowawcom i katechetom wszelkiej pomyślności w codziennej posłudze i zapewniamy Was o modlitwie!!!

15

PAŹ

2011

811

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.