Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » UROCZYSTOŚCI ODPUSTOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W czasie trwania tygodniowych uroczystości odpustowych w świętokrzyskim sanktuarium odbyło się kolejne Ogólnopolskie Nocne Czuwanie Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
Wspólnoty modliły się w intencji wynagradzającej za grzechy osobiste i społeczne, za znieważanie Krzyża Świętego i Biblii oraz inne bluźnierstwa przeciw Bogu; za ojczyznę i rządzących; o rychłą beatyfikację Sł. Bożej Rozalii Celak i o rozwój Dzieła Intronizacji NSPJ w Polsce i świecie.
Nocne czuwanie rozpoczęło się o godz. 21.00 i rozpoczął je o. Jana Mikruta CsRS. Słowo do rozpoczynających czuwanie skierował o. Zygfryd Wiecha OMI, superior świętokrzyskiego klasztoru. Następnie wspólnoty z diecezji radomskiej, białostockiej, drohiczyńskiej, łomżyńskiej i rzeszowskiej poprowadziły modlitwę różańcową. Modlitwę za naszą ojczyznę poprowadzili posłowie i senatorowie RP. Przed Eucharystią miała jeszcze miejsce adoracja Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, którą animowały wspólnoty ze Stalowej Woli i Warszawy.
 Mszy Świętej o północy przewodniczył i wygłosił homilię bp Edward Frankowski, sufragan sandomierski. Hierarcha dziękował za zaproszenie na wspólna modlitwę…gromadzimy się na tym świętym miejscu, u stóp Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, by Panu Bogu dziękować za powstające nowe grupy i wspólnoty dla Intronizacji NSPJ. Na naszych oczach zaciągnęły się „czarne chmury” nad krajami Europy. Trzeba nam czerpać wzorce i przykłady z życia świętych, by się nie poddawać i nie zniechęcać do dawania świadectwa wiary i wierności Bogu. Czerpmy m.in. z mistyki Sł. Bożej Rozalii Celak. Nie bójmy się wybierać wartości chrześcijańskich i stawać w ich obronie!  - zachęcał Bp Edward.
Uczestnicy czuwania odprawili także Drogę Krzyżową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP.
Spotkanie wspólnot odbyło się w czasie trwającego tygodniowego odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego (11-18 IX). Zapraszamy wszystkich wiernych do uczestniczenia w dniach odpustowych: dziś osoby chore i seniorów, w piątek rolników, działkowców, sadowników, plantatorów truskawek.
Msze św. w tych dniach o godz. 12.00 i 17.00. Ważna informacja: wjazd na Święty Krzyż w czasie trwania odpustu jest dozwolony w godz. 8.00 – 18.00. Można własnym środkiem lokomocji wjechać na świętokrzyską górę

15

WRZ

2011

1826

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.