Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

"I bądźmy ludźmi wdzięczności" - zachęcał świętokrzyskich pielgrzymów Bp Henryk Tomasik - ordynariusz radomski

Strona główna » Aktualności » "I bądźmy ludźmi wdzięczności" - zachęcał świętokrzyskich pielgrzymów Bp Henryk Tomasik - ordynariusz radomski

wielkość tekstu: A | A | A

Nasza świętokrzyska wspólnota oblacka w tym roku przeżywa jubileusz 75 lat posługi na świętej górze. Dokładnie 18 lipca 1936 roku oficjalnie Oblaci Maryi Niepokalanej stali się kustoszami tego wyjątkowego miejsca i Czcigodnej Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.
W związku z obchodami tego wyjątkowego dla nas wydarzenia zaprosiliśmy do wspólnego dziękczynienia Panu Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu pasterza diecezji radomskiej J. E. Ks. Bp Henryka Tomasika wraz z Ludem Bożym: kapłanami, osobami konsekrowanymi i wiernymi świeckimi.
Dzisiejszej sumie o godz. 11.00 przewodniczył Pasterz radomski ks. Bp Henryk Tomasik. W homilii zachęcał nas do wielkiej wdzięczności i postawy dziękczynienia Bogu za Jego dobro, miłość a przede wszystkim za dar Eucharystii. "Dziś, kiedy słyszymy słowa Jezusa żal mi tego ludu, zdajemy sobie sprawę, że współczesny świat, że my przeżywając różnego rodzaju sytuacje, doświadczenia, dramaty nie jesteśmy sami. Jest On, który troszczy się o nas. W Eucharystii jest dla nas moc i nie możemy pozwolić, aby cokolwiek nas odłączyło od Chrystusa, ani utrapienie, ucisk, prześladowanie, głód, nagość, niebezpieczeństwo. Trzeba nam na nowo uświadamiać sobie wartość Eucharystii, świadomiej ją przeżywać i w niej uczestniczyć. Eucharystia to Wielkie Dziękczynienie! A dziś sprawując święte obrzędy chcemy szczególnie dziękować za lata posługi Ojców Oblatów, którzy podjęli zadanie i posługę kustoszy Relikwii Drzewa Krzyża Świętego - mówił pasterz radomski.
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego każdego roku nawiedzane jest przez licznych pielgrzymów diecezji radomskiej, którzy wraz z duszpasterzami przybywają na to święte miejsce by Panu Bogu dziękować, prosić Go w swoich intencjach i przepraszać.
Jesteśmy wdzięczni za dar obecności Świętej Relikwii, którą dziś ze czcią całujemy, bądźmy wdzięczni za posługę Ojców Oblatów i wypraszajmy sobie na wzajem postawę wdzięczności i dziękczynienia - zachęcał kaznodzieja.
Po modlitwie po Komunii Świętej odśpiewaliśmy dziękczynne Te Deum. Dziękujemy Pasterzowi radomskiemu Bp Henrykowi za obecność, za umocnienie pasterskim słowem i błogosławieństwem. Dziękujemy także wszystkim, którzy uczestniczyli w dniu dzisiejszym w naszym jubileuszowym dziękczynieniu - szczególnie pielgrzymom z diecezji radomskiej.

31

LIP

2011

827

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.