Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ V PIELGRZYMKA RODZIN DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ NA ŚWIĘTY KRZYŻ

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ V PIELGRZYMKA RODZIN DIECEZJI SANDOMIERSKIEJ NA ŚWIĘTY KRZYŻ

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym w naszym świętokrzyskim sanktuarium przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Krwi Przenajdroższej połączony z V Diecezjalną Pielgrzymką Rodzin. Mimo deszczowej pogody świętokrzyska świątynia wypełniła się licznie przybyłymi pielgrzymami m.in. z Tarnobrzega, Zduńskiej Woli, Sulisławic, Łagowa, Ostrowca Świętokrzyskiego, Sandomierza, Nowej Słupi. Obecne były także wspólnoty Krwi Chrystusa z diecezji sandomierskiej.

Uroczystej sumie o godz. 12.00 przewodniczył J. E. Ks. Biskup Edward Frankowski – sufragan sandomierski.

Słowo powitania na początku Mszy Świętej wygłosił o. Zygfryd Wiecha OMI – superior klasztoru na Świętym Krzyżu, który także w imieniu wszystkich zebranych złożył ks. Biskupowi życzenia w związku z obchodzonym przez Księdza Biskupa złotym jubileuszem święceń prezbiteratu. Bp Edward od wspólnoty świętokrzyskich oblatów otrzymał portret Założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda.

Ekscelencja w wygłoszonej homilii przypomniał, że tylko Bóg mógł dla nas oddać życie, przelać krew, ukrzyżować i umrzeć z miłości do ludzi. Chrystus przelał krew dla naszego zbawienia. To krew, która oczyszcza, uświęca i sprawia, że jesteśmy godni zbawienia.
Ks. Biskup wskazał także na współczesne zagrożenia i działania, które nie pozwalają lub ograniczają, by Chrystusowa krew obmywała z brudu grzechu: … wielu dziś nawołuje do nienawiści wobec Chrystusa i Kościoła katolickiego. W wielu częściach świata płynie krew męczenników. Przelewana jest także krew przez aborcję niewinnych dzieci. A to wszystko wypływa z niechęci do Chrystusa. Współczesny świat podejmuje wiele prób, by odciągać ludzi od Chrystusa, od Kościoła i jesteśmy świadkami tworzenia świata totalitarnego! Wszystko jest tak urządzone, aby świat kręcił się wokół pieniędzy, zniewolenie przez pieniądz. Konsekwencją tego jest ogromne zadłużenie a to prowadzi do podporządkowania tym, którzy będą chcieli wprowadzić swój porządek świata: będą mówić o aborcji, eutanazji w zamian za spłatę długów. Pieniądze się rozejdą, ale zadłużenie i zależność pozostają.

Hierarcha wspomniał także m. in. o zagrożeniach współczesnej rodziny: Wielu rządzących chce zniesienia wierności małżeńskiej, głośno woła się o prawo kobiet do święceń, o zniesienie celibatu, by akceptować związki tej samej płci. Dziś szuka się pieniędzy za granicą, by utrzymać rodzinę, kupić dom, samochód spłacać zaciągnięte długi. A wszystko kosztem rodziny. W naszym województwie aż 35 % uczniów to eurosieroty. Bo ich rodzice wyjeżdżają za pieniędzmi – a dzieci bez ciepła rodziców często nie radzą sobie. Eurosieroctwo to współczesna choroba rodzinna.
Ekscelencja wezwał także wszystkich do wielkiej troski o rodzinę: Trzymajmy się mocno Słowa Bożego i codziennej modlitwy. To wielkie dary, które pomogą w świętości małżonków, dzieci całych rodzin. Bł. Jan Paweł II człowiek wielkiej modlitwy promieniował swoim ojcostwem na nas wszystkich. Trwajmy przy Chrystusie, przy Krzyżu, aby krew Chrystusa nie była wylana na darmo, aby owoce męki Chrystusa były przyjęte przez wszystkich.
Po modlitwie po Komunii Świętej przedstawiciele Rodzin podziękowali Ks. Biskupowi za obecność oraz złożyli życzenia z okazji obchodzonego jubileuszu. Nie zabrakło także słów wdzięczności pod adresem Ks. Prałata Czesława Murawskiego, długoletniego Duszpasterza Rodzin w diecezji sandomierskiej. Przywitano także następcę ks. Prałata Ks. Wiesława Surmę, który od 1 lipca objął obowiązki na tym stanowisku.
Ze względu na deszczową pogodę tym razem nie udaliśmy się do Golgoty Nienarodzonych i w świątyni odmówiliśmy litanię do Krwi Przenajdroższej, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewaliśmy Suplikacje. Ks. Biskup Edward udzielił Relikwiami Drzewa Krzyża Świętego pasterskiego błogosławieństwa i wierni mieli okazję ucałować Świętą Relikwię.

03

LIP

2011

975

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.