Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

SZKOŁA W JEZIORKU NOSI IMIĘ ŚW. EUGENIUSZA DE MAZENODA

Strona główna » Aktualności » SZKOŁA W JEZIORKU NOSI IMIĘ ŚW. EUGENIUSZA DE MAZENODA

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejsze popołudnie miała miejsce niecodzienna uroczystość. Jako wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej uczestniczyliśmy w miejscowości Jeziorko k. Nowej Słupi w uroczystości nadania imienia Szkole Podstawowej.
Dla nas Oblatów to wyjątkowe wydarzenie, gdyż dyrekcja szkoły, grono pedagogiczne i uczniowie zadecydowali, iż od dnia dzisiejszego ich patronem będzie nasz założyciel św. Eugeniusz de Mazenod. Uroczystość ta zbiegła się w czasie z 75 rocznicą pobytu Ojców Oblatów na Świętym Krzyżu, którą przeżywamy w tym roku oraz z 150 rocznicą narodzin dla nieba naszego Założyciela.
Uroczystej Eucharystii na placu przed szkołą o godz. 16.00 przewodniczył i wygłosił homilię J. E. Ks. Bp Kazimierz Ryczan – ordynariusz diecezji kieleckiej. Mszę Świętą koncelebrowali Ojcowie z klasztoru na Świętym Krzyżu na czele z Superiorem O. Zygfrydem Wiechą OMI. Obecni byli także księża proboszczowie z Dębna i z Nowej Słupi.
Ks. Biskup w skierowanym słowie do licznie zebranych wiernych powiedział m.in., że Eugeniusz de Mazenod, Założyciel Ojców Oblatów jest dziś tym, który wskazuje nam na miłość do Boga, Kościoła i drugiego człowieka. Uczy nas uniwersalnych wartości, by w dzisiejszym świecie być odważnym głosicielem Chrystusa i Jego Ewangelii. By nie bać się stawać w obronie wartości płynących z wiary w Boga. Jako misjonarz ukazuje nam, że każdy z nas dziecko, młodzieniec i dorosły powinien za wszelką cenę odpowiadać na miłość Boga i innym tą miłość nieść – mówił kaznodzieja.
Po homilii Ks. Biskup pobłogosławił nowy sztandar szkoły z wizerunkiem Patrona oraz pobłogosławił tablicę pamiątkową upamiętniającą dzisiejszą uroczystość.
Superior o. Zygfryd Wiecha OMI na zakończenie odczytał okolicznościowy telegram, jaki wystosował Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej O. dr Ryszard Szmydki OMI.
Po Eucharystii dzieci przedstawiły program słowno – muzyczny, w którym przybliżyły życie i działalność swego patrona. Wręczono także nagrody za udział w konkursie plastycznym i za udział w konkursie o życiu św. Eugeniusza de Mazenoda.
Na uroczystości byli obecni także wójt gminy Nowa Słupia, wicewojewoda świętokrzyski oraz świętokrzyski kurator oświaty.

22

MAJ

2011

259

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatMisjonarze Oblaci M.N.GaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy