Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

DOROCZNA DROGA KRZYŻOWA Z NOWEJ SŁUPI NA ŚWIĘTY KRZYŻ

Strona główna » Aktualności » DOROCZNA DROGA KRZYŻOWA Z NOWEJ SŁUPI NA ŚWIĘTY KRZYŻ

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym - Wielki Piątek - w dniu, w którym wspominamy Mękę i Śmierć Jezusa Chrystusa na krzyżu, miała miejsce VI Droga Krzyżowa prowadząca z Nowej Słupi przez dawny ,,trakt królewski” do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu. W tym roku przewodniczył jej ordynariusz diecezji sandomierskiej J.E. Ks. Bp Krzysztof Nitkiewicz. Obecni także byli kapłani z okolicznych parafii oraz diakoni i klerycy sandomierskiego seminarium.
Droga Krzyżowa rozpoczęła się o godz. 12.00, czyli od godziny, w której Jezus konał na krzyżu. Piękna słoneczna pogoda sprawiła, że w Nabożeństwie udział wzięła ogromna ilość wiernych - (ponad 2 tys.) - z Nowej Słupi, okolic, a nawet z różnych zakątków Polski.
Rozważania Drogi Krzyżowej prowadzili: rektor kościoła na Świętym Krzyżu o. Damian Dybała OMI oraz proboszcz parafii z Nowej Słupi. Krzyż między stacjami niosły różne grupy społeczne, wiekowe: strażacy, dzieci, kobiety, mężczyźni, władze samorządów lokalnych i wojewódzkich, młodzież, klerycy z Sandomierza, nauczyciele, leśnicy, nowicjusze, rolnicy, służba zdrowia, duchowni.
Na zakończenie Nabożeństwa krótkie słowo wygłosił Ks. Biskup. Podziękował on za tak liczny i aktywny udział w Drodze Krzyżowej. Nawiązał też do Drogi Chrystusa na Golgotę, że była to „droga pełna bólu i męki, zakończona śmiercią. Wspinaczka zaś na górę, na szczyt ( w tym wypadku szczyt Świętego Krzyża) w tradycji chrześcijańskiej jest drogą ku doskonałości, ku świętości”. Biskup nawoływał z tej okazji, abyśmy stawali się podobni do Jezusa a Droga Krzyżowa i rozważanie Męki ma nam w tym pomóc. Przypomniał również o współczesnym podejściu do krzyża: ,,Świat chciałby krzyża bez figury, nie chce mówić o cierpieniu, o gwoździach, o cierniowej koronie. Niesiemy ten krzyż za zatwardziałych grzeszników. Chciejmy pojąć jak wielką miłość miał Jezus Chrystus, niech ta miłość oczyszcza i ożywia nas dogłębnie!”. Na zakończenie ks. Bp udzielił odpustu zupełnego oraz błogosławieństwa.
Po przyjściu do sanktuarium Ks. Biskup pobłogosławił nowe tabernakulum dla przechowywania Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. O godz. 15.00 rozpoczęły się ceremonie Wielkiego Piątku, którym przewodniczył Ordynariusz. Homilię wygłosił O. Andrzej Korda OMI, wikariusz prowincjalny. W ceremoniach wzięli udział alumni sandomierskiego seminarium.
    
 

22

KWI

2011

1780

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.