Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » REKOLEKCJE POWOŁANIOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

... czas rekolekcji powołaniowych to czas modlitwy indywidualnej i wspólnotowej, by jeszcze bardziej zjednoczyć się z Jezusem...
W naszym świętokrzyskim klasztorze zakończyły się dwie serie rekolekcji powołaniowych dla młodzieży męskiej. Rekolekcje przyciągają młodzieńców z całej Polski, adekwatnie do odbywających się ferii zimowych w danym województwie. Obecni byli rekolektanci z woj. podkarpackiego, woj. śląskiego, woj. pomorskiego, woj. podlaskiego, woj. łódzkiego. Łącznie  40 młodzieńców w wieku gimnazjalnym i szkoły średniej.

Dni skupienia w murach najstarszego polskiego sanktuarium mają swój szczególny klimat, ze względu na piękno tego miejsca i obecność Relikwii Drzewa Krzyża Świętego. Święty Krzyż to również dom Nowicjatu naszego Zgromadzenia. Wielu młodych ludzi właśnie tutaj rozeznaje, odkrywa swoje powołanie do pójścia za Jezusem drogą oblackiego charyzmatu.

Głównym celem rekolekcji jest przyprowadzenie młodych do Jezusa, ożywienie w nich wiary i pomoc w znalezieniu życiowej drogi. W realizacji tego celu pomaga codzienna wspólna modlitwa, Eucharystia, konferencje, kierownictwo duchowe, sakrament pokuty, rekreacja, okazja do refleksji w samotności, filmy. Wielu młodzieńców chwali sobie czas spędzony na dniach skupienia, w których można oderwać się, choć na chwilę, od komputera, internetu, telewizji, sms-ów itp. Prawie każdy z nich zdecydowanie stwierdza, że czas rekolekcji nie był czasem straconym. Przeciwnie, wracają napełnieni Bożą radością, miłością, pokojem, ludzką przyjaźnią. Dzięki temu mają siły, by świadczyć o swojej wierze, o przynależności do Jezusa wśród rówieśników w szkole, na osiedlu.
Mimo spadającej frekwencji obecności młodych w kościele na niedzielnej Eucharystii, frekwencja uczestnictwa młodzieży męskiej na rekolekcjach powołaniowych organizowanych przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej nie spada, trzyma się od kilku lat na stałym dobrym poziomie.

Rekolekcje na Świętym Krzyżu prowadził o. Krzysztof Jurewicz OMI – Dyrektor Sekretariatu Powołań, wraz z diakonami: Janem Wlazłym OMI i Grzegorzem Nowakiem OMI. Warto zaznaczyć, że  poza styczniowymi rekolekcjami, odbyły się już dni skupienia na początku grudnia, a przed nami następne dni skupienia dla maturzystów w marcu (17 – 20 marzec 2011r.) oraz letnie rekolekcje(25 – 31 lipiec 2011r.). Rocznie w naszych rekolekcjach w świętokrzyskim klasztorze bierze udział ok. 150 młodzieńców. Cieszymy się z faktu, że możemy przyjmować rekolektantów w takiej liczbie i ze wszystkich zakątków kraju. Zapraszamy młodzież męską szukającą  przyjaźni z Jezusem i drugim człowiekiem do przyjazdu na kolejne serie dni skupienia, rekolekcji. W odkrywaniu powołania służą Nowicjusze OMI, którzy z ochotą dzielą się własnym doświadczeniem, świadectwem powołania do Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Wszelkiego kontaktu należy szukać u o. Krzysztofa Jurewicza OMI – Dyrektora Sekretariatu Powołań. Dziękujemy Panu Bogu, że przez dar rekolekcji powołaniowych, które – oprócz NSD w Markowicach – są ‘’kuźnią’’ powołań, nasze nowicjackie klasztorne korytarze nie są puste!

30

STY

2011

645

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.