Wyszukiwarka

Święty

Krzyż


Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/DSC07713.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 100

Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/male/DSC07713.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 103

SREBRNY JUBILEUSZ ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SUPERIORA

Strona główna » Aktualności » SREBRNY JUBILEUSZ ŚWIĘCEŃ PREZBITERATU ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SUPERIORA

wielkość tekstu: A | A | A

W dniu dzisiejszym o godz. 11.00 nasza świętokrzyska wspólnota Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz licznie zgromadzeni wierni modlili się w intencji Ojca Superiora Zygfryda Wiechy OMI, który dziękował Bogu za dar powołania kapłańskiego i zakonnego świętując swoją 25. rocznicę święceń prezbiteratu.
Uroczystej sumie przewodniczył dostojny Jubilat, homilię wygłosił o. Joachim Kusz OMI. Kaznodzieja przybliżył zebranym dotychczasową posługę Jubilata: "O. Zygfryd po święceniach został skierowany do Niższego Seminarium Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w Markowicach by pełnić posługę ekonoma, formatora i wychowawcy. Następne lata posługi, to czas duszpasterzowania i służby w klasztorze w Bodzanowie na oplszczyźnie, gdzie przyczynił się do odbudowania tamtejszego kompleksu klasztornego. Po szesnastu latach pracy w Bodzanowie, Jubilat został skierowany do klasztoru na Świętym Krzyżu, by pełnić posługę Superiora, Ekonoma i Rektora Kościoła. Od momentu przybycia tu na tą świętą Górę, zabrał się z wielkim zaangażowaniem do pracy; przede wszystkim daje się poznać jako ten, który jednoczy świętokrzyski lud z Bogiem i tę jedność pragnie nieść do mieszkańców ziemi Świętego Krzyża" - mówił o. Joachim.
Na zakończenie Mszy Świętej Czcigodnemu Jubilatowi złożono życzenia. W imieniu wspólnoty Ojców i Braci przemówił o. Robert Skup OMI, Mistrz Nowicjuszy. Nie zabrakło też słów życzliwości i dobroci od najmłodszych oblatów -  Nowicjuszy. W ich imieniu życzenia złożył nov. Patryk Osadnik.
Na dzisiejszą uroczystość przybyli także przedstawiciele władz wojewódzkich, powiatowych i samorządowych. Wśród nich byli m.in: wiceprzewodnicząca Sejmiku Województwa Świętokrzyskiego Pani Alfreda Zawierucha  - Rubak, Pani Bożena Gumułka - reprezentowała Starostę Kieleckiego Pana Zenona Janusa, Pan Wójt Gminy Nowa Słupia Wiesław Jerzy Gałka, Pani Ewa Guz Przewodnicząca Rady Gminy Nowa Słupia, Pani Jadwiga Wójcik- sekretarz Gminy Bieliny, która reprezentowała Wójta Gminy Bieliny Pana Sławomira Kopacza. Wyrazy wdzięczności za dobrą współpracę i "sąsiedztwo" oraz życzenia wszelkiej pomyślności złożył Obecny na Mszy Świętej Dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego Pan Stanisław Huruk.
Na koniec O. Zygfryd podziękował wszystkim za przybycie, wspólną modlitwę, wyrazy wdzięczności okazane jego osobie z racji przeżywanego jubileuszu.
Zapraszamy do Galerii zdjęć

13

CZE

2010

385

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciGaleriaKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 2

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy