Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

TYDZIEŃ JAGIELLOŃSKI

Strona główna » Aktualności » TYDZIEŃ JAGIELLOŃSKI

wielkość tekstu: A | A | A

   Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej Kustosze Świętokrzyskiego Sanktuarium i współorganizatorzy Tygodnia Jagiellońskiego pragną bardzo serdecznie zaprosić wszystkich mieszkańców ziemi świętokrzyskiej do udziału w uroczystościach związanych z obchodami 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem.
    W dniach od 16 do 23 maja br. w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego, przeżywać będziemy TYDZIEŃ JAGIELLOŃSKI pod hasłem: Moc przed bitwą. W dniu rozpoczęcia Tygodnia Jagiellońskiego - 16 maja - będą utrudnienia w ruchu na Świętym Krzyżu!!!

    W XVIII wieku świętokrzyski benedyktyn Jacek Jabłoński pisał, że król Władysław Jagiełło: „osobliwe miał nabożeństwo do tego miejsca, i dlatego przed każdym zaczęciem spraw walnych Rzeczypospolitej, przed każdą wojną i potyczką z nieprzyjacielem przygranicznym zawsze to miejsce Święte zwykł był nawiedzać, osobliwie na on czas, gdy się wyprawiał przeciwko Krzyżakom”.
    Uroczystości związane z obchodami 600 rocznicy bitwy pod Grunwaldem w regionie świętokrzyskim rozpoczną się w niedzielę 16 maja o godzinie 9.00 w Nowej Słupi od rekonstrukcji pielgrzymki króla Władysław Jagiełły na Święty Krzyż. W postać króla wcieli się znany aktor Daniel Olbrychski. O godzinie 11.00 na błoniach przed klasztorem zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia,  której będzie przewodniczył Ks. Infułat Roman Chwałek. Po Mszy Świętej nastąpi prezentacja wojsk i otwarcie V Jarmarku Świętokrzyskiego. W ramach Jarmarku Świętokrzyskiego wystąpi Piwnica pod  baranami, Marcin Wyrostek z zespołem, kielecki teatr tańca, zespoły z Węgier, gminy Bieliny i Nowej Słupi. Przewidziano także pokazy walk i turniejów rycerskich, życia średniowiecznego.
    W ciągu trwania Tygodnia Jagiellońskiego na Świętym Krzyżu przewidziane są następujące wydarzenia:
- Każdego dnia o godzinie 12.00 w Kościele pod wezwaniem Trójcy Świętej będzie odprawiana Eucharystia w intencji pielgrzymów.
- W piątek 21 maja zapraszamy na pierwsze w tym roku Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Rozpoczęcie przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej o godz. 20.00: Apel Jasnogórski, Droga Krzyżowa; po przyjściu do świątyni nabożeństwo pokutne i okazja do sakramentu pokuty i pojednania. O 23.00 Eucharystia i po niej zakończenie czuwania.
- W niedzielę 23 maja o godzinie 10.45 w kaplicy Oleśnickich odbędzie się wykład pana profesora Henryka Samsonowicza zatytułowany Bitwa pod Grunwaldem. Znaczenie dla Polski, dla Kościoła, dla Europy.
O godzinie 12.00 na błoniach przy klasztorze zostanie odprawiona uroczysta Eucharystia, której będzie przewodniczył i homilię wygłosi ordynariusz radomski Jego Ekscelencja Ksiądz Biskup Henryk Tomasik. Po Eucharystii w kościele odbędzie się koncert Filharmonii Świętokrzyskiej i chóru Miasta Siedlce zatytułowany Gaude Mater Polonia.
     Podczas trwania Tygodnia Jagiellońskiego także na Uniwersytecie im. Jana Kochanowskiego w Kielcach w piątek 21 maja odbędzie się sesja popularno-naukowa w czasie, której zastaną ukazane regionalne konteksty bitwy pod Grunwaldem.

28

KWI

2010

1127

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.