Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż


Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/DSC05817.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 100

Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/male/DSC05817.JPG): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 103

Siedemdziesiąta rocznica zbrodni katyńskiej

Strona główna » Aktualności » Siedemdziesiąta rocznica zbrodni katyńskiej

wielkość tekstu: A | A | A

W naszym województwie przeżywamy dziś dzień modlitw w intencji wszystkich pomordowanych w Katyniu.

W świętokrzyskim Sanktuarium o godzinie 16.00 została odprawiona uroczysta Eucharystia sprawowana przez ks. bpa Edwarda Frankowskiego, który także wygłosił homilię.
Na wstępie Ojciec Superior Zygfryd Wiecha OMI przywitał wszystkich przybyłych m.in.: wice-wojewodę kieleckiego, dyrektora Parku Narodowego, Rodziny Katyńskie, Służby mundurowe, przedstawicieli szkół kieleckich. Ojciec Superior powiedział: „Na swojej drodze chcemy dostrzegać krzyże i za te krzyże chcemy dziękować, a w tym Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego proszę Jego Ekscelencję Biskupa Edwarda Frankowskiego o przewodniczenie tej Uczcie Eucharystycznej oraz o wygłoszenie homilii”.
Rozpoczynając Najświętszą Ofiarę ks. bp Frankowski powiedział: „Polecamy Bogu we wspólnej modlitwie wszystkich bestialsko zamordowanych na nieludzkiej ziemi, tragicznie zmarłych w smoleńskiej katastrofie lotniczej oraz wszystkich  pomordowanych na Świętym Krzyżu. Prośmy Boga, aby ból naszego narodu stał się zadatkiem Zmartwychwstania, radości i chwały dla całego narodu".
Natomiast w  homilii Ksiądz Biskup zwrócił szczególną uwagę na wpływ Katynia na historię Polski, a zaczął od słów: „Bóg tak umiłował świat, że Syna Swego dał, aby każdy kto w niego wierzy miał życie wieczne”. Następnie powiedział m.in.: „Słowo Katyń i data dziesiątego kwietnia dwa tysiące dziesiątego roku zapisze się w sercach każdego Polaka jeszcze na długo, gdyż w strasznej tragedii na nieludzkiej ziemi zginęła elita naszej Ojczyzny: prezydent, jego małżonka, posłowie, senatorowie, którzy chcieli złożyć hołd i zaczerpnąć ducha patriotyzmu, ale nie zdołali, a ta podróż okazała się ich ostatnią. […] Prezydent, który walczył o prawdę katyńską poświadczył jej autentyczność własnym życiem i dopiero po tym wydarzeniu wszyscy ją usłyszeli. Siedemdziesiąt lat temu przeżyliśmy trudne chwile dla naszego narodu, tak teraz razem przeżywamy narodową tragedię. […] Wszystko można ukryć, nawet prawdę, ale obok tysięcy zniczy zapalanych każdego roku w Katyniu nie można przejść obojętnie. Takie tragedie trzeba pamiętać i należy zachować pamięć o wszystkich zamordowanych. […] Teraz oczy Polaków i całego świata są skierowane na Polskę… na Warszawę…na Pałac Prezydencki, gdzie tysiące ludzi oddają hołd zmarłej parze prezydenckiej. Polska po drugim Katyniu zjednoczyła się tak samo, gdy umierał nasz rodak Jan Paweł II, ale trzeba, aby tak było zawsze". Kończąc homilię kaznodzieja powiedział: „Dziś tu na Świętym Krzyżu chcemy objąć modlitwą dwieście tysięcy zamordowanych na nieludzkiej ziemi i ofiary drugiego Katania”.
Na zakończenie Eucharystii Ojciec Superior podziękował Jego Ekscelencji Księdzu Biskupowi Edwardowi Frankowskiemu, władzom wojewódzkim, świętokrzyskiej wspólnocie Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz obecnym wiernym. Następnie Przełożony klasztoru zaprosił wszystkich do zebrania się przy Golgocie Wschodu, Trzech Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej, gdzie odbyły się dalsze modlitwy w intencji zamordowanych.

Galeria zdjęć

16

KWI

2010

700

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.