Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » JASEŁKA BOŻONARODZENIOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W minioną niedzielę w  naszym klasztorze gościliśmy dzieci ze Szkoły Podstawowej z Pokrzywianki. Ich obecność nie była przypadkowa. W ubiegłym tygodniu wygrały one rejonowy przegląd spektaklów bożonarodzeniowych, który odbył się w Rudkach. Przewodniczący komisji konkursowej – superior klasztoru na Świętym Krzyżu Ojciec Zygfryd Wiecha OMI, zaproponował zwycięzcom – małym aktorom z Pokrzywnicy - wystawienie ich spektaklu i ukazanie swoich umiejętności przed większym gronem publiczności po uroczystej, niedzielnej sumie. Mali aktorzy rozpoczęli swój spektakl o godzinie 12.15. Podczas jasełek mogliśmy zaobserwować takie postaci jak: Dużego i Małego Diabła, Anioła, Pasterzy, Chłopa, Babę, Panią, Pana, Babcię, Trzech Króli, Czerwonego Kapturka, Kopciuszka Jasia, Małgosię, Sierotkę Marysię i oczywiście Świętą Rodzinę -  Maryję, Jezusa i Józefa. W atmosferę przedstawienia wprowadził nas narrator słowami: „Noc już czarna; noc ponura, straszny nawet cień na murach, noc ta trwa już lat tysiące, chociaż świeci, księżyc, słońce (…)”. Następnie oczom widzów ukazały się postacie Dużego i Małego Diabła a cała akcja przeniosła się do piekła. Po burzliwym dialogu zostaliśmy przeniesieni na ulice miasteczka, a naszym oczom ukazał się Chłop i Baba; akcja toczy się dalej w pewnym momencie niespostrzeżenie znaleźliśmy się w świecie bajek. Cała historia toczy się dalej. Na szczęście pomimo licznych perypetii Boże Dziecię znajduje miejsce swojego Narodzenia w przemienionych ludzkich sercach. Przedstawienie zostało zakończone cytatem z Pierwszego Listu do Koryntian – Hymnem o miłości.
    Gra małych aktorów wszystkim bardzo się podobała. Na twarzach widzów oprócz uśmiechu zauważyć można było wielkie przejęcie; przedstawienie to mogło dla niejednego z widzów być bardzo dobrym rachunkiem sumienia.
    W imieniu wszystkich widzów dziękujemy małym artystom za mile spędzone popołudnie i życzymy dalszych sukcesów podczas scenicznych zmagań…
Zapraszamy do  galerii zdjęć.

26

STY

2010

423

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatMisjonarze Oblaci Maryi NiepokalanejKontaktPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 1

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia

NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752

Telefony:

tel. / fax. 41 317 70 21
tel. 41 317 82 78
tel. +48 503 629 739
tel. +48 503 629 734
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy