Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

NOCNE CZUWANIE DELEGACJI WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSPJ Z DIECEZJI POLSKICH NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » NOCNE CZUWANIE DELEGACJI WSPÓLNOT DLA INTRONIZACJI NSPJ Z DIECEZJI POLSKICH NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

    Po raz IV odbyło się nocne czuwanie wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa Króla Królów i Pana Panów na Świętym Krzyżu. Tegoroczne czuwanie zgromadziło w świętokrzyskiej świątyni 800 osób z 30. polskich diecezji. Obecny był Ojciec Duchowny Wspólnot – o. Jan Mikrut – redemptorysta, a także  Pani Ewa Nosiadek, krajowa animatorka Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa.
    Uczestnicy  modlili się w następujących  intencjach: wynagradzającej za grzechy Panu Jezusowi i Matce Bożej Bolesnej; za Ojczyznę i rządzących;  o Intronizację Najświętszego Serca Pana Jezusa w Polsce.
    Czuwanie rozpoczęło się Apelem Jasnogórskim. Modlitwę w intencji za Ojczyznę poprowadzili posłowie i senatorowie RP, m.in.: Pani Ewa Malik - animatorka Wspólnot dla Intronizacji Najświętszego Serca Pana Jezusa w parlamencie, poseł Maria Kozuba, poseł Lucyna Wiśniewska, senator Janina Fetlińska.
    Eucharystii o północy przewodniczył ks. bp Edward Frankowski. W wygłoszonej przez siebie homilii, dziękował za powstanie nowych wspólnot: „…przez wspólnoty mamy okazję przybliżać dzieło intronizacji w rodzinach, parafiach, miejscach pracy. To oddany ruch świeckich, którzy pragną zanieść Jezusa w swoich sercach innym ludziom”. Przypomniał także o przeżywanym roku kapłańskim. W nawiązaniu do tego Ks. bp przywołał osobę Kard. Kozłowieckiego, jego doświadczenie obozu, jego pracę misyjną: „…swoim życiem pokazywał Boga, dlatego ci, którym służył kochali go”. Ekscelencja wspomniał także o źródle miłości Boga, które jest w krzyżu: „Jeżeli Jezus zakróluje, to będzie miłość; ludziom się wydaje, że poradzą sobie sami, a przecież bez Miłości, bez Chrystusa nic się nie zrobi; Boga nie trzeba szukać po omacku, bo On jest zawsze blisko”.
    Uczestnicy czuwania odprawili także Drogę Krzyżową, Koronkę do Bożego Miłosierdzia i odśpiewali Godzinki o Niepokalanym Poczęciu NMP. Spotkanie wspólnot odbyło się w czasie trwającego tygodniowego odpustu ku czci Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego (13-20 IX). Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej zapraszają wszystkich wiernych do uczestniczenia w dniach odpustowych: dziś osoby chore i seniorów, w środę rodziny, w piątek dzieci i młodzież, a w sobotę rolników, działkowców, sadowników, plantatorów truskawek. Msze św. w tych dniach o godz. 8.00, 10.00, 12.00, 15.00 i 17.00. Ważna informacja: wjazd na Święty Krzyż w czasie trwania odpustu jest dozwolony w godz. 8.00 – 18.00. Można własnym środkiem lokomocji wjechać na świętokrzyską górę.

15

WRZ

2009

810

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.