Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

OSTATNI PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ NA UCHODŹSTWIE PAN RYSZARD KACZOROWSKI GOŚCIEM ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » OSTATNI PREZYDENT RZECZYPOSPOLITEJ NA UCHODŹSTWIE PAN RYSZARD KACZOROWSKI GOŚCIEM ŚWIĘTOKRZYSKIEGO SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Ostatni Prezydent Rzeczypospolitej na uchodźstwie Pan Ryszard Kaczorowski gościem Świętokrzyskiego Sanktuarium
Świętokrzyskie Sanktuarium od wieków jest miejscem, do którego pielgrzymują wielcy Polacy, kiedyś przybywali tutaj królowie Polski, a w dniu dzisiejszym tj. 13 sierpnia gościliśmy w naszych murach Pana Ryszarda Kaczorowskiego – ostatniego prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej na uchodźstwie. Gościł on w murach klasztoru w związku z wczorajszymi wydarzeniami, jakie miały miejsce w Kielcach, kiedy to odebrał tytuł Honorowego Obywatela Kielc. Następnego dnia po tym wydarzeniu odwiedził serce regionu świętokrzyskiego – Sanktuarium Relikwii Drzewa Świętego. Zanim jednak przyjechał na szczyt góry u jej podnóża przy pomniku Trzech Krzyży oddał hołd żołnierzom pomordowanym w Katyniu, Charkowie i Miednoje.
Pan Prezydent został przywitany przez Ojca Zygfryda Wiecha OMI – superiora klasztoru świętokrzyskiego. Pierwszym punktem pobytu w Sanktuarium była msza święta podczas której obecni byli przedstawiciele władz samorządowych, władz Świętokrzyskiego Parku Narodowego wraz z Dyrektorem Parku panem dr Stanisławem Hurukiem oraz stowarzyszenia Rodzin Katyńskich na czele z panią Prezes Wandą Wasilewską, nie zabrakło również pielgrzymów, turystów przebywających w sanktuarium. O. Zygfryd witając dostojnego gościa podkreślił jego zasługi dla Narodu Polskiego, porównał historię Jego życia do historii klasztoru na świętym Krzyżu, w której były czasy świetności, ale również czasy ciężkie, które można było przetrwać tylko dzięki niezwykłej sile pochodzącej od Boga. Stwierdził, że dzięki Jego postawie został obalony mur, który dzielił Polaków. Zauważył jednak, że są takie miejsca gdzie mur jeszcze stoi, taki mur dzieli również budynek klasztoru, którego część mimo dobrej woli dwóch stron (Świętokrzyskiego Parku Narodowego i Kościoła), nie wróciła jeszcze w ręce prawowitego właściciela. O. superior tym samym zaapelował do Pana prezydenta o możliwą pomoc w tej sprawie.
Podczas Mszy świętej Pani Wanda Wasilewska przekazała relikwie św. męczennika Andrzeja Boboli – patrona Polski - do Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża świętego. Relikwie zostały przekazane z warszawskiego Sanktuarium św. Andrzeja Boboli. Pani Wanda wyraziła pragnienie, że dzięki temu wydarzeniu kult św. Andrzeja będzie się rozwijał również na ziemi Krzyża Świętego. Na Eucharystii nie zabrakło również podziękowań ze strony przedstawicieli władz samorządowych i Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Pan Sławomir Kopacz – wójt gminy Bieliny - przypomniał Panu Prezydentowi że znajduje się na ziemi, która była miejscem urodzenia Jego poprzednika prezydenta Kazimierza Sabbata. Pan Ryszard Kaczorowski został również obdarowany upominkami, które z pewnością przypomną mu o pięknej ziemi świętokrzyskiej. Eucharystia zakończyła się błogosławieństwem Relikwiami Drzewa Krzyża świętego.
Po Mszy Świętej był czas na krótki odpoczynek przy kawie i ciastku, a po nim O. Superior oprowadził Pana Prezydenta po świętokrzyskim klasztorze, również po części mieszkalnej pokazując m. in. mur oddzielający część klasztorną od części Parku Narodowego. Około godziny 14 pan prezydent opuścił górę Krzyża Świętego odjeżdżając do Kielc na dalsze uroczystości związane z nadaniem mu Honorowego obywatelstwa Miasta Kielce.

Ryszard Kaczorowski na Świętym Krzyżu

13

SIE

2009

937

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.