Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż


Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/kosciol.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 100

Warning: getimagesize(zdjecia/artykuly/male/kosciol.jpg): failed to open stream: No such file or directory in /home/am1x1705261216/domains/swietykrzyz.pl/private_html/podstrony/aktualnosci.inc.php on line 103

REKOLEKCJE POWOŁANIOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » REKOLEKCJE POWOŁANIOWE NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

   
    W dniach 16-22 lipca bieżącego roku, w murach najstarszego sanktuarium w Polsce, Relikwii Drzewa Krzyża Świętego na Świętym Krzyżu, odbywały się rekolekcje powołaniowe dla młodzieży męskiej.
    Na zaproszenie o. Krzysztofa Jurewicza OMI, dyrektora sekretariatu powołań Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, przybyło do naszego klasztoru 15 młodzieńców ze szkół średnich oraz kilku studentów z całej Polski. Każdego dnia uczestniczyli w Eucharystii oraz w oblackich modlitwach.     Podczas konferencji, które prowadził o. Krzysztof, mieli okazję poznać bliżej duchowość oblacką, styl naszego życia i formy posługi duszpasterskiej w jakie angażują się Misjonarze Oblaci w Polsce i na całym świecie.
    Rekolektanci czynnie włączali się w życie miejscowej wspólnoty świętokrzyskiej m.in. pomagali w codziennej pracy. Nie zabrakło też wielu okazji by spotkać się i porozmawiać z Nowicjuszami oraz z Ojcami na temat przeżywanego powołania oblackiego oraz  zobaczyć,  jak na co dzień mieszka się i żyje w klasztorze.
     Rekolektanci mieli też okazję, aby wyruszyć górskim szlakiem na Świętą Katarzynę, by odwiedzić i spotkać się z tamtejszym komunitetem sióstr klauzurowych. Jest już tradycją od wielu lat, że młodzieńcy uczestniczący w rekolekcjach, jeden dzień poświęcają na całodzienną przechadzkę na Świętą Katarzynę. Nie zabrakło tez akcentu sportowego. Rozegrany został mecz towarzyski -  nowicjusze kontra rekolektanci.
    W przedostatnim dniu pobytu na Świętym Krzyżu, o. Dyrektor wraz z klerykami pomagającymi mu – Piotrem Borowiczem i Bogusławem Harlą i  z rekolektantami ,udali się do Jędrzejowa, by tam zwiedzić klasztor Cystersów. Udając się na Święty Krzyż zwiedzili także kielecką Katedrę.
    Rekolekcje powołaniowe dla katolickiej młodzieży męskiej, organizowane przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, to świetna okazja, aby w gronie rówieśników, myślących o życiu zakonnym, pracy misyjnej, powołaniu kapłańskim, by na modlitwie, wspólnych spotkaniach, zastanowić się jaką drogą w życiu pójść. Przez uczestnictwo w codziennej Eucharystii, modlitwach, nabożeństwach, a także w czasie wspólnej rekreacji, pracy, na kierownictwie duchowym, łatwiej jest odkryć w sobie powołanie jakie Bóg składa w nasze serca.
    Rocznie na takie rekolekcje organizowane w okresie wakacji i ferii zimowych w różnych oblackich domach przybywa kilka set młodych chłopców. Kolejna seria rekolekcji w naszym sanktuarium odbędzie się w sierpniu (24-29). Zapraszamy serdecznie, informacje na naszej stronie: www.swietykrzyz.pl

 

22

LIP

2009

1223

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.