Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Rozpoczęła się peregrynacja kopii Jasnogórskiego Ikony

Strona główna » Aktualności » Rozpoczęła się peregrynacja kopii Jasnogórskiego Ikony

wielkość tekstu: A | A | A

Druga już peregrynacja kopii cudownego wizerunki Matki Bożej Jasnogórskiej rozpoczęła się 13 września w diecezji sandomierskiej. W uroczystościach z tej okazji na Świętym Krzyżu wzięło udział ok. 10 tys. wiernych. Celebrze z udziałem 30 biskupów przewodniczył emerytowany metropolita krakowski kard. Franciszek Macharski. Specjalny telegram nadesłał papież Benedykt XVI.

Abp Damian Zimoń, który wygłosił kazanie podczas uroczystości rozpoczęcia peregrynacji powiedział, że „czas nawiedzenia będzie wielką ewangelizacją Kościoła sandomierskiego i rozważaniem Jasnogórskich Ślubów Narodu”. Metropolita katowicki przywołał postać kard. Stefana Wyszyńskiego oraz dzieje peregrynacji Jasnogórskiej Ikony w Polsce. Stwierdził, że dzieło peregrynacji zapoczątkowane przez kard. Wyszyńskiego przyniosło wspaniałe duchowe owoce w postaci nawróceń, pojednania, ożywienia wiary i chrześcijańskiego świadectwa.

Na zakończenie Mszy św. biskup sandomierski Andrzej Dzięga dokonał zawierzenia Maryi całej diecezji na czas peregrynacji. Jej hasłem są słowa „Witaj Królowo, Matko i Nadziejo nasza”.

Podczas uroczystości bp Edward Frankowski odczytał zgromadzonym telegram od Benedykta XVI. Ojciec Święty zapewnił w nim o modlitwie, aby peregrynacja przyniosła „błogosławione owoce gorliwej wiary, rozmodlenia i pojednania zwaśnionych, obudziło ducha pokuty i potrzebę nawrócenia oraz uprosiło powołania kapłańskie i zakonne”. Na czas peregrynacji papież udzielił wiernym diecezji sandomierskiej apostolskiego błogosławieństwa.

W uroczystościach powitania Matki Bożej czczonej w wizerunku jasnogórskim wzięło udział ok. 10 tys. wiernych ze wszystkich parafii w diecezji sandomierskiej. Wśród nich była ponad dwutysięczna grupa młodzieży, która w tym dniu uczestniczyła w XI Diecezjalnym Spotkaniu Młodych. Wieczorem odbyło się jeszcze czuwanie modlitewne przy obrazie Matki Bożej a o północy została odprawiona Msza św. w intencji powołań.

Diecezja sandomierska od dziewięciu miesięcy bardzo intensywnie przygotowywała do rozpoczęcia peregrynacji kopii jasnogórskiej ikony. O duchowe owoce modlono się m.in. podczas Diecezjalnej Modlitwy Oczekiwania w sanktuariach i świątyniach maryjnych. Ponadto – na granicach diecezji sandomierskiej, przy trasach wjazdowych ustawiono bilbordy informujące o trwającej w tej diecezji peregrynacji.

Peregrynacja w diecezji sandomierskiej potrwa do 12 września 2009 roku, kiedy to peregrynująca ikona zostanie przekazana do archidiecezji łódzkiej.

ks. dw / Święty Krzyż

GALERIA ZDJEĆ KLIKNIJ

14

PAŹ

2008

976

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 10

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.