Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Pielgrzymka Osób Życia Konsekrowanego - relacja

Strona główna » Aktualności » Pielgrzymka Osób Życia Konsekrowanego - relacja

wielkość tekstu: A | A | A

Eucharystia, odnowienie ślubów zakonnych, konferencje, świadectwa oraz adoracja Relikwii Krzyża Świętego - to główne punkty III Ogólnopolskiej Pielgrzymki Osób Konsekrowanych, która przybyła dziś, 6 września, do sanktuarium na Świętym Krzyżu. W pielgrzymce bierze udział ponad 1000 osób konsekrowanych z różnych stron kraju. Mszy św. przewodniczył bp drohiczyński Antoni Dydycz, wiceprzewodniczący Komisji ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego w koncelebrze z biskupem sandomierskim Andrzejem Dzięgą i przewodniczącym Komisji, biskupem pomocniczym kieleckim Kazimierzem Gurdą.

W homilii bp Dydycz wielokrotnie podkreślał znaczenie posłuszeństwa w dobrym wypełnieniu powołania. „Na nowo odkryjmy urok naszych ślubów i znaczenie posłuszeństwa” - apelował do osób konsekrowanych. „U podstaw współczesnych dramatów ludzkości i człowieka leży łatwość z jaką wypowiadamy Panu Bogu posłuszeństwo” - zaznaczył. „Zechciejmy przywrócić Bożej woli podstawowe miejsce we wszystkich decyzjach, jakie podejmujemy jako osoby konsekrowane” – nawoływał.
Zaznaczył, że wzorem posłuszeństwa woli Bożej mają być sami przełożeni zakonów „Nie będzie posłuszeństwa podwładnych wobec przełożonych, jeśli przełożeni w pierwszym rzędzie nie będą posłuszni woli Bożej. Wszyscy mamy się czuć zobowiązani do posłuszeństwa bez względu na to czy jesteśmy podwładnymi czy przełożonymi” – mówił biskup. Zaznaczył, że „czystość, ubóstwo i posłuszeństwo rozkwitają na gruncie poszukiwania Oblicza Pana, a to poszukiwanie prowadzi do pokoju i pogody ducha”.

„Nasze powołanie ma określony cel: mamy iść przez świat i przynosić owoce, Chrystusowe owoce. Ważne jest, aby wczuwać się w zamiary Nauczyciela i poznawać coraz lepiej swoje zadania” – dodał.

Przed Mszą św. zgromadzeni wysłuchali konferencji ks. dr. hab. Czesława Parzyszka SAC. Mówił on o istocie życia konsekrowanego w odniesieniu do problemów współczesności. Podkreślał wartość wierności charyzmatom jak i potrzebę pasji, która jest niezbędna we właściwym wypełnianiu i pogłębianiu swojego powołania.

Uczestnicy pielgrzymki wysłuchali także świadectwa o dwóch nowych błogosławionych. Siostry zmartwychwstanek przedstawiły biografię bł. Celiny Borzęckiej, a siostry szarytki opowiedziały o życiu i działalności wśród chorych i cierpiących bł. Marty Wieckiej.

Podczas Mszy św. osoby konsekrowane odnowiły śluby zakonne. Na zakończenie Pielgrzymki wszyscy uczestnicy adorowali Relikwie Krzyża Świętego, całując je.

14

PAŹ

2008

777

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 11

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.