Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Komunikat Biskupa Sandomierskiego

Strona główna » Aktualności » Komunikat Biskupa Sandomierskiego

wielkość tekstu: A | A | A

Dnia 27 kwietnia b.r. minie dokładnie 52 lata od uchwalenia na polskiej ziemi zbrodniczej ustawy o dopuszczalności przerywania ciąży. Owoce tej ustawy okazały się niezwykle tragiczne dla naszego Narodu i Ojczyzny. Przez minione lata zamordowano bowiem w Polsce ponad 20 milionów dzieci nienarodzonych.

Dwa lata temu, w pięćdziesiątą rocznicę uchwalenia tej ustawy, w Sanktuarium na Świętym Krzyżu została usytuowana symboliczna mogiła, którą nazwaliśmy: Golgota Nienarodzonych. Mogiła ta przypomina pielgrzymom zdążającym do Sanktuarium szlakiem Kalwarii Świętokrzyskiej, dramat Narodu Polskiego drugiej połowy XX wieku. Wzywa też do modlitwy wynagradzającej za niewinną krew wymordowanych dzieci nienarodzonych. Modlitwa ta łączy się w tym Sanktuarium z modlitwą w intencji tych, którzy zginęli na terenie Sanktuarium podczas Powstania Styczniowego, w istniejącym przez dziesięciolecia bardzo ciężkim więzieniu na Świętym Krzyżu oraz obozie jenieckim podczas II wojny światowej. Takiej modlitwy wynagradzającej bardzo nam wszystkim potrzeba. Potrzebna jest ona całemu Narodowi i Europie.

Dziś, kiedy ze strony międzynarodowych instytucji politycznych znów podnoszą się zuchwałe ręce przeciwko życiu nienarodzonych oraz przeciwko godności i świętości małżeństwa i rodziny, podejmujemy wołanie Stolicy Apostolskiej o Moratorium dla aborcji, zmierzające do umiłowania życia. Ochrona życia nienarodzonych jest racją stanu i racją bytu Narodu. Przypomina też ogólnoludzką prawdę, że każde życie jest święte i nietykalne od poczęcia aż do naturalnej śmierci.

Biorąc powyższe względu pod uwagę, postanawiam, że w naszej Diecezji corocznie dzień 27 kwietnia będzie Dniem Przebłagania Boga za grzechy przeciwko życiu. Dzień ten wpisujemy na stałe do kalendarza diecezjalnego. Obchodzić go będziemy we wszystkich parafiach, ale w szczególności w Sanktuarium Świętego Krzyża.

Polecam wszystkim Czcigodnym Duszpasterzom, aby w tym dniu, każdy, kto to może uczynić, pielgrzymował na Święty Krzyż, na wspólną modlitwę przebłagalną. W każdej zaś parafii podczas Mszy Świętych należy przed błogosławieństwem uklęknąć przed ołtarzem i odmówić następującą modlitwę:

"Wszechmogący, wieczny Boże, Dawco Życia. Bądź uwielbiony za dar każdego życia ludzkiego. Umacniaj ojców i matki oraz całe rodziny w radości przyjmowanego daru życia. Umacniaj w nadziei wszystkich zatroskanych o życie i walczących w obronie życia. Przyjmij nasze przebłaganie za każdy grzech przeciwko życiu oraz za brak miłości do życia. Za grzechy nasze racz nas nie karać według Twojej sprawiedliwości, lecz okaż nam przebaczenie według ogromu miłosierdzia Twego. Przez Chrystusa Pana naszego. Amen."

Można do tej modlitwy dodać trzykrotnie odśpiewane Święty Boże, dziesiątek różańca Świętego - tajemnicę ukrzyżowania lub Koronkę do Miłosierdzia Bożego.

Wszystkim - Kapłanom, osobom życia konsekrowanego i wszystkim wiernym, którzy podejmą to dzieło ekspiacji - udzielam Błogosławieństwa Pasterskiego.

+ Andrzej Dzięga

Biskup Sandomierski

Sandomierz, 14 kwietnia 2008 roku

26

KWI

2008

1034

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.