Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Ostatni dzień odpustu - Pielgrzymka Ludzi Chorych i Starszych

Strona główna » Aktualności » Ostatni dzień odpustu - Pielgrzymka Ludzi Chorych i Starszych

wielkość tekstu: A | A | A

                  Zakończenie Odpustu. Święty Krzyż, 18. 09. 2022 r.                       

 

Słowo o. Superiora Mariana Puchały OMI:

  Drodzy Pielgrzymi, Drodzy starsi i schorowani, Czciciele Relikwii Drzewa Krzyża Świętego.

 

   Już od tygodnia pochylamy się nad Tajemnicą Krzyża, obchodząc po raz kolejny nasze Uroczystości odpustowe tu na tej Świętej Górze. Cieszymy się z Waszej obecności także dziś, na zakończenie Odpustu. Oddając cześć Krzyżowi dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, za dokonanie dzieła odkupienia i zbawienia człowieka. Zapamiętajmy tę naukę, że Krzyż to znak zbawienia, znak miłości i nadziei.

   Siostry i Bracia, bądźmy obrońcami krzyża, bądźmy obrońcami wartości chrześcijańskich, bądźmy obrońcami Ewangelii i Chrystusowego Kościoła.

Wraz z Maryją stojącą pod krzyżem bądźmy odważni i mężni, nie dajmy się zastraszyć i zniewolić. W krzyżu zbawienie, w krzyżu cierpienie, w krzyżu miłości nauka.

   Na zakończenie odpustu pragnę serdecznie podziękować wszystkim, którzy przyczynili się do zorganizowania i pięknego przebiegu  tych uroczystości.

   Nade wszystko Wam, drodzy pielgrzymi i czciciele Świętego Krzyża, za obecność i modlitwę przez cały tydzień. Księdzu Prałatowi Tadeuszowi za przewodniczenie tej odpustowej sumie i wygłoszone słowo Boże. Chórowi parafialnemu z Zalesia Dolnego za piękny śpiew i ubogacenie liturgii.

  Ojcu Rektorowi Krzysztofowi Czepirskiemu za pełne poświęcenie i całkowite oddanie sprawie odpustu; za modlitwy, kazania i nabożeństwa, za piękną liturgię każdego dnia, za przygotowanie kwiatów i wspaniałe dekoracje tu na ołtarzu polowym, ale i w Bazylice wspólnie z Br. Grzegorzem i Panem Romanem, za nieustanne czuwanie nad przebiegiem uroczystości. Dziękuję serdecznie spowiednikom i kaznodziejom w tych dniach odpustowych. Za wszelką pomoc naszym ojcom, braciom, diakonom, klerykom i naszym nowicjuszom, którzy przeszli chrzest bojowy. Wszystkim naszym pracownikom, zwłaszcza personelowi w kuchni.

   Składam serdeczne podziękowanie przedstawicielom władz  samorządowych, za dobrą współpracę, za obecność, pamięć i wszelką pomoc świadczoną sanktuarium, chociażby przez udostępnienie tej funkcjonalnej platformy, która stała się ołtarzem polowym. Bóg zapłać gminie Bieliny. Dziękujemy za autobus wahadłowy Urzędowi Miasta z Kielc oraz Nowej Słupi. Dziękujemy kierownictwu ŚPN, że mogliśmy tu postawić ten ołtarz polowy i w otoczeniu pięknej przyrody modlić się w tak kameralnym miejscu.

   Serdecznie dziękuję przedstawicielom służb porządkowych i mundurowych; policji, wojsku, straży pożarnej, służbom medycznym, za to że dbacie o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać mediom lokalnym; Radiu Kielce i TV Kielce, Redakcji Echo dnia za to, że przybliżacie nasze uroczystości całemu regionowi, zwłaszcza osobom starszym i schorowanym, którzy osobiście nie mogą tu przybyć.

   Serdeczne Bóg zapłać wszystkim raz jeszcze i zawsze zapraszamy na Święty Krzyż. Życzymy dużo zdrowia, pokoju na świecie i do zobaczenia.           Szczęść Boże. 

19

WRZ

2022

748

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.