Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Trzeci dzień odpustu Pielgrzymka Służb Mundurowych na Święty Krzyż

Strona główna » Aktualności » Trzeci dzień odpustu Pielgrzymka Służb Mundurowych na Święty Krzyż

wielkość tekstu: A | A | A

Ojciec Superior Marian Puchała OMI na początku Eucharystii o godz. 12.00 powiedział:  Trudno sobie wyobrazić funkcjonowanie naszego  Sanktuarium bez pomocy służb mundurowych; policji, wojska, straży pożarnej. Jesteśmy tu na odludziu, aczkolwiek w pięknym miejscu, w sercu Gór świętokrzyskich w otoczeniu wspaniałej przyrody parku narodowego. Dlatego jesteśmy bardzo wdzięczni policji za służbę porządkową tutaj, zwłaszcza w dniach odpustowych, dziękujemy za wasze wizyty patrolowe nawet późnym wieczorem, pamiętamy piękne Święto Policji Świętokrzyskiej, które tutaj miało swoje miejsce.

   Również służbom wojskowym dziękujemy za wszelką pomoc, której nam udzielacie od wielu lat; 10 Brygadzie świętokrzyskiej Wojsk Obrony Terytorialnej czy Centrum Przygotowań do Misji Zagranicznych na Bukówce w Kielcach.

   Straż Pożarna Państwowa i Ochotnicza z różnych ośrodków także czuwa nad nami; kieruje ruchem pielgrzymów, reaguje na alarmy klasztoru czy Muzeum Parku. Strażacy z Nowej Słupi nieraz dostarczali nam wodę swoimi beczkowozami w dniach awarii sieci wodociągowej. Pamiętamy również Wasze święto sprzed kilku miesięcy, chociaż wtedy pogoda trochę pokrzyżowała nam plany.

   Za wszystko składamy serdeczne Bóg zapłać i powierzamy Was Bożej opiece, Opatrzności Bożej w waszej trudnej i odpowiedzialnej służbie. Niech Jezus Chrystus ogarnia Was swoimi ramionami i z tego zwycięskiego Krzyża, który góruje tu od 1000 lat niech Wam błogosławi.    

   Witamy serdecznie Księży Kapelanów różnych formacji, dziękujemy za obecność pocztom sztandarowym oraz Chórowi kościoła garnizonowego z Kielc pod dyrekcją Pani Edyty Bobryk.

   Serdecznie witamy Księdza Proboszcza parafii wojskowo – cywilnej Matki Bożej Królowej Polski z Kielc Ks. mjr Krzysztofa Ziobro, którego prosimy o przewodniczenie tej Eucharystii i wygłoszenie słowa Bożego. 

Ks. Krzysztof w homilii : Na początku pozdrowił Krzyż Chrystusa słowami pieśni „Krzyżu Chrystusa bądźże pochwalony…”, nawiązał do Święta Podwyższenia Krzyża Chrystusa. Dalej mówił o krzyżach, które znajdują się przy drogach. Krzyż głosi życie. Krzyż jest zrozumiały w kontekście zmartwychwstania. Jezus wziął na krzyż nasze krzyże. Nie ma innej drogi do Chrystusa jak właśnie przez Krzyż. Mówił o św. Augustynie, który tak powiedział „Nie mieczem, lecz krzyżem uczynił Chrystusa ziemię sobie poddaną”. Św. Augustyn miał odwagę zmienić swoje życie. To charakteryzuje wszystkich mundurowych. Są dwa rodzaje odwagi. Jest odwaga, która przyczynia się do tego, że człowiek słowem, czynem potrafi innym wytknąć słabość, pomyłkę i grzech potrafi upokorzyć, zapominając o własnej słabości i tego doświadczymy często w życiu. To grozi tym co myślą, że są wolni od  grzechu. Tak postępowali Faryzeusze i Uczeni w Piśmie. I jest drugi rodzaj odwagi, który polega na tym, że dostrzegamy w drugim człowieku bliźniego. Potrafimy w swoim życiu, w swoim postępowaniu rozróżnić  grzech od grzesznika. Odrzucamy grzech, ale nie odrzucamy grzesznika. Tej pomocy drugiemu doświadczyliśmy jako służby mundurowe, był COVID, obecna sytuacja na Ukrainie. Służby mundurowe pospieszyły z pomocą. Te dwa rodzaje odwagi możemy spotkać w każdej wspólnocie. W tej pielgrzymce dziś chcemy dostrzec i docenić odwagę. Na koniec podziękował wszystkim służbom za ich pracę. 

13

WRZ

2022

898

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.