Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Pierwszy Dzień Uroczystości Odpustowych na Świętym Krzyżu

Strona główna » Aktualności » Pierwszy Dzień Uroczystości Odpustowych na Świętym Krzyżu

wielkość tekstu: A | A | A

                   Rozpoczęcie Odpustu, 11 września 2022 r., Święty Krzyż, podziękowanie

Świętokrzyskie Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego tętni życiem duchowym od blisko 1000 lat. To duchowa stolica Regionu i Pomnik Historii całej Polski.

Dzięki 800 letniej historii OO. Benedyktynów i ponad 80 letniej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej jest bezcennym skarbem na mapie Regionu i całej Ojczyzny.

  
Cieszymy się, że i dziś, mimo niesprzyjającej aury przyszli pielgrzymi z bliska i z daleka, by oddać cześć Relikwiom Krzyża Świętego i z tego Krzyża naszego Zbawiciela czerpać siły do codziennego życia. Radujemy się Siostry i Bracia, że nie wstydzicie się tego Krzyża, że jesteście obrońcami Krzyża i wartości chrześcijańskich. Oddając cześć Krzyżowi dziękujemy Jezusowi Chrystusowi za Jego mękę, śmierć i zmartwychwstanie, za Jego dzieło Odkupienia i Zbawienia człowieka, bo Krzyż jest znakiem Zbawienia.

   Z całego serca dziękujemy Ks. Arcybiskupowi Stanisławowi Gądeckiemu, Metropolicie Poznańskiemu i Przewodniczącemu Episkopatu Polski, że wspólnie z nami modlił się tutaj, na tej świętokrzyskiej ziemi, dziękujemy za przewodniczenie tej Eucharystii, wygłoszenie homilii, za słowa pełne otuchy i nadziei.

   Dziękujemy Ojcu Prowincjałowi Pawłowi Zającowi wraz z całą Radą prowincjalną, którzy przybyli z różnych stron Polski, dziękujemy wszystkim kapłanom koncelebrującym tę Eucharystię, wszystkim spowiednikom służącym w konfesjonale.

   Składam serdeczne podziękowania przedstawicielom władz państwowych i samorządowych, posłom i senatorom RP., za dobrą współpracę, za waszą modlitwę i obecność. Dziękuję Pani Woj. Rafałowi Nowakowi, który dziś reprezentuje  Premiera RP, Pana Mateusza  Morawieckiego.

   Dziękuję przedstawicielom służb porządkowych i mundurowych; policji, wojsku, straży pożarnej, służbom medycznym, za to, że dbacie o nasze bezpieczeństwo. Bóg zapłać mediom lokalnym; Radiu Kielce i TV Kielce za to, że przybliżacie nasze uroczystości całemu Regionowi, zwłaszcza osobom starszym i schorowanym, którzy osobiście nie mogli tu przybyć.

   Bóg zapłać wyższym uczelniom w Kielcach, zwłaszcza Politechnice i Uniwersytetowi Jana Kochanowskiego za dobrą współpracę od wielu lat, za wiele wspólnych inicjatyw, które doczekały się realizacji, chociażby odbudowa wieży na kościele, za zorganizowanie różnych sympozjów na Świętym Krzyżu, za wydawnictwa naukowe poświęcone tysiącletniej historii i tradycji opactwa, za zorganizowanie przeglądów pieśni chórów akademickich itd.

   Dziękujemy serdecznie za dzisiejszą oprawę muzyczną, za występ chóru z Pszczyny z akompaniamentem naszego organisty. Bóg zapłać wszystkim pielgrzymom za wspólną modlitwę.


O. Superior Marian Puchała OMI

11

WRZ

2022

1033

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.