W sobotę w godzinach porannych odbyło się spotkanie zdalne z oblatami z Ukrainy. Współbracia przedstawili sytuację jaka panuje w poszczególnych placówkach w ogarniętym wojną kraju. Wszyscy są bezpieczni, jednak działania okupacyjne Rosji powodują coraz większe cierpienie ludności cywilnej.

Skonkretyzowane zostało również zapotrzebowanie na produkty i materiały, które będą przekazywane na Ukrainę z Polski. Prośba, aby były to przedmioty pełnowartościowe. Czas nagli, nie wiadomo bowiem, jak długo będzie możliwe przekazywanie pomocy humanitarnej na Ukrainę.
KTO CHCE MOŻE POMÓC!!!
PROSIMY PIELGRZYMÓW
I MIESZKAŃCÓW POBLISKICH MIEJSCOWOŚCI O POMOC!!!
CO JEST POTRZEBNE?
- Leki: przeciwbólowe, wzmacniające organizm, energetyczne, przeciw przeziębieniu, przeciwbólowe, przeciwgorączkowe, do opatrywania ran, kwas traneksamowy w ampułkach, Pantenol lub produkty analogowe, igły dekompresyjne, maści rozgrzewające, bandaże, opatrunki, plastry, okluzyjne opatrunki na klatkę piersiową (część z tych produktów pilnie potrzebują lekarze)
- Apteczki – wyposażone
- Jodyna
- Żywność dla małych dzieci
- Butelki ze smoczkiem dla dzieci
- Żywność długoterminowa
- Kuchenki turystyczne i garnki turystyczne
- Naczynia jednorazowe i sztućce
- Termosy (małe i duże)
- Piec do pieczenia chleba
- Sprzęt do wypiekania chleba (naczynia, foremki, mikser itd.)
- Drożdże
- Świeczki – podgrzewacze
- Środki higieniczne: mydło, pasty do zębów, szczoteczki, maszynki do golenia, produkty do kobiecej higieny intymnej (podpaski etc.)
- Śpiwory
- Karimaty
- Bielizna termiczna
- Skarpetki
- Pościel
- Koce
- Pampersy dla dzieci i dla dorosłych
- Śpioszki dla małych dzieci
- Latarki
- Baterie
- Power banki (prośba by przed transportem zostały naładowane)
- Gaśnice
- Generatory prądu
- Kanistry na paliwo
Dary zbierane i zgromadzone w klaszotrze na Świętym Krzyżu będą przewożone do magazynów w Zahutyniu (przy granicy polsko-ukraińskiej) i stamtąd rozwożone na terenie Ukrainy. Dowóz do Zahutynia zorganizowany będzie przez poszczególne oblackie parafie i domy zakonne.
BARDZO PROSIMY O DOSTARCZENIE DARÓW
NAJPÓŹNIEJ DO ŚRODY (9 marca),
ABY W CZWARTEK MOGŁY BYĆ
PRZEWIEZIONE DO PARAFII W ZAHUTYNIU
I PRZKAZANE NA UKRAINĘ
źródło: www.oblaci.pl