Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Oktawa Narodzenia Pańskiego

Strona główna » Aktualności » Oktawa Narodzenia Pańskiego

wielkość tekstu: A | A | A

Trwamy w oktawie Narodzenia Pańskiego.

Uroczystości rozpoczęliśmy Mszą świętą pasterską. Eucharystię poprzedziło misterium, które tradycyjnie przygotowali nasi najmłodsi współbracia, nowicjusze wraz z o. Krzysztofem Jamrozym OMI – mistrzem nowicjatu. Mszy o północy przewodniczył o. Marian Puchała OMI – superior wspólnoty zakonnej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu, który wygłosił okolicznościową homilię.

Podczas homilii wygłoszonej w czasie pasterki ojciec Marian przypomniał: „Ojcowie Kościoła mówiąc o Bożym Narodzeniu mówili o przebóstwieniu człowieka: »Ponieważ Bóg stał się człowiekiem po to, byśmy zostali przebóstwieni« – oznacza to uczestnictwo człowieka w życiu Bożym poprzez relację z Ojcem w synostwie Bożym w Jezusie Chrystusie i przyjaźń z Bogiem w Duchu Świętym. Taka jest racja, dla której Słowo stało się człowiekiem, Syn Boży stał się synem człowieczym; aby człowiek jednocząc się z Bogiem stał się synem Bożym, dzieckiem Bożym. Przebóstwiona i rozumna natura osoby ludzkiej winna dążyć do osiągnięcia doskonałości, mądrości, umiłowania prawdy i dobra, by siłą osądu sumienia odróżniać dobro od zła i poprzez rzeczy widzialne prowadzić ku Niewidzialnemu, Niewidzialnemu Bogu”.

Tegoroczny wystrój bazyliki na Świętym Krzyżu stanowi szopka betlejemska, której pomysłodawcą jest o. Krzysztof Czepirski OMI – rektor kościoła. Do jej przygotowania zaangażowali się nasi nowicjusze wraz z br. Grzegorzem Walczakiem OMI. Tradycyjnie o konstrukcje drewnianą a także o drzewka świąteczne zatroszczył się Pan Jan Bzymek wraz ze swymi przyjaciółmi. Bardzo dziękujemy za to wielkie dobro!

Także tegoroczny wystrój stanowią przepiękne kwiaty – gwiazdy betlejemskie. Dziękujemy ofiarodawcom za ich dar serca oraz pracę!

Do ostatnich chwil trwały również praca przy remoncie bazyliki zarówno w kwestiach budowlano – konserwatorskich, jak i elektrycznych.

Trwając w uroczystościach upamiętniających pierwsze przyjście na świat Bożego Syna, Jezusa Chrystusa, już dziś zapraszamy na koncert charytatywny, który odbędzie się tradycyjnie 6 stycznia na Świętym Krzyżu o godz. 16.00. W tym roku najpiękniejsze kolędy i pastorałki śpiewać będziemy dla Pani Beaty Fijas z Rodziną. Podczas koncertu kolędować będą: zespoły śpiewacze Modrzewianki i Echo Łysicy, Julia Brożyna, Maria i Tomasz Sadrak, Michał Tomczak OMI. Zwieńczeniem koncertu będzie wspólne kolędowanie z Panią Basią Stępniak – Wilk. Datki zbierane po Mszach świętych w dniu 6 stycznia 2022 w Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego oraz przed wspólnym kolędowaniem zostaną przekazane Pani Beacie Fijas z Rodziną. Patronat honorowy nad tym wydarzeniem objęli: Starosta Świętokrzyski – Mirosław Gębski oraz Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia – Andrzej Gąsior. Patronat medialny: TVP3 Kielce oraz Radio Kielce.

Więcej szczegółów na temat charytatywnego kolędowania podamy w nadchodzących dniach.

(mt / fot. OMI Święty Krzyż)

 

29

GRU

2021

988

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.