Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Samorządowcy w obronie oblatów ze Świętego Krzyża

Strona główna » Aktualności » Samorządowcy w obronie oblatów ze Świętego Krzyża

wielkość tekstu: A | A | A

28 września w Urzędzie Wojewódzkim w Kielcach miała miejsca zorganizowana przez wojewodę Zbigniewa Koniusza konferencja prasowa dotycząca projektu zmiany granic Świętokrzyskiego Parku Narodowego. Zaproszonymi przez wojewodę gośćmi byli samorządowcy z gmin: Bieliny, Nowa Słupia, Waśniów i Pawłów, świętokrzyscy oblaci z superiorem, o. Marianem Puchałą OMI oraz dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego. W swoim wystąpieniu wojewoda Zbigniew Koniusz oświadczył, że w pełni popiera działania misjonarzy oblatów w sprawie przeznaczenia terenów położonych przy świętokrzyskim klasztorze, zaś samorządowcy należący do Związku Gmin Gór Świętokrzyskich wyrazili „stanowczy sprzeciw wobec rozpowszechnianych w przestrzeni publicznej komunikatów szkalujących działalność zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej na Świętym Krzyżu”.

- Nie godzimy się na to, co się pojawia w mediach i przestrzeni publicznej - mówił wójt Bielin Sławomir Kopacz. Te ciągłe ataki na klasztor Misjonarzy Oblatów, oskarżenia o to, że jest instytucją, która chce zawładnąć wszystko dla siebie. Proszę o to aby uwzględnić głos samorządów w tej sprawie. Wspólnie realizujemy wiele projektów, które oddziałują pozytywnie na obszar Gór Świętokrzyskich. Nie możemy patrzeć na ten hejt, który dotyka oblatów - dodał.

Jan Reklewski, dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego stwierdził, że osoby sprzeciwiające się zmianie granic parku są zmanipulowani i posługują się nieprawdziwymi informacjami.

- Od kilku lat prowadzona jest kampania dezinformacji wokół Świetego Krzyża. Pojawiające się głosy o rozdeptaniu tego miejsca przez pielgrzymów nie są prawdziwe. Konstytucja i ustawa o ochronie przyrody gwarantuje nieskrępowany dostęp do miejsc kultu religijnego na terenach parków narodowych – wyjaśniał.

- Nasza gmina zawdzięcza Świętemu Krzyżowi wszystko, począwszy od nazwy miejscowości, po dziedzictwo i nieocenioną wartość kulturowo-historyczną – tłumaczył Andrzej Gąsior, burmistrz Nowej Słupi.

Ojciec superior Marian Puchała OMI podziękował władzom regionu za zrozumienie i poparcie starań o przywrócenie integralności całego pobenedyktyńskiego zespołu klasztornego oraz jego pierwotnego, sakralnego charakteru. Prosił także o zaprzestanie szkalowania dobrego imienia Misjonarzy Oblatów czy dyrektora Świętokrzyskiego Parku Narodowego

Na spotkaniu obecna była grupa kilkunastu przeciwników projektu zmiany granic ŚPN oraz oddania oblatom zachodniego skrzydła klasztoru, którzy głośno wyrażali swoje niezadowolenie.

28

WRZ

2021

680

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 3

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.