Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Kolędowanie, które niesie nadzieję

Strona główna » Aktualności » Kolędowanie, które niesie nadzieję

wielkość tekstu: A | A | A

Na Świętym Krzyżu rozbrzmiewały dziś najpiękniejsze polskie kolędy i pastorałki. Podczas wspólnego kolędowania, zbierane były dziś datki na leczenie małego Natana. Chłopiec wraz ze swoimi rodzicami i siostrą są mieszkańcami okolicznej miejscowości - Pawłowa. Natan od urodzenia objęty jest opieką specjalistów. Urodził się z niepełnosprawnością lewej nogi. Jak wspomniała jego mama, Magdalena Kalista, we wrześniu jej syn przeszedł już pierwszą operację w European Palay Institute w Warszawie. Z chwilę rozpocznie rehabilitację. W wywiadzie udzielonym dla Radia Kielce mama Natana wspomniała:
- Specjaliści będą chcieli postawić Natana na nóżki. Na dzisiaj wszystko wygląda bardzo dobrze, operacja udała się, ale dopiero jak Natanek zacznie chodzić, wtedy tak naprawdę okaże się, jak ta nóżka funkcjonuje - mówi.

To nie jedyna operacją, której będzie musiał być poddany Natan. Kolejna planowana jest już za dwa lata.

Jak wspomniała mama Natana, Magdalena Kalista:
- Co parę lat syn będzie musiał mieć kolejne operacje. W jednej z kości jest wstawiony drut teleskopowy, który razem z Natankiem rośnie, stopniowo się wyciąga, ale tylko do pewnego momentu. Co parę lat ten drut trzeba będzie wymieniać, aż do chwili, kiedy synek przestanie rosnąć - wyjaśnia.

Koszt jednej z nich jest szacowany na około 100 tysięcy złotych.

Podczas wspólnego kolędowania, przy stajence betlejemskiej w świętokrzyskiej Bazylice zaśpiewali i wystąpili dziś dla Natana i jego Rodziców oraz Siostry znani artyści. Koncert rozpoczął się występem dwóch naszych nowicjuszy: Jana Radtke, który zasiadł przy świętokrzyskich organach i Mateusza Gołasa, który zagrał na skrzypcach. Nowicjusze wykonali przepiękny utwór skomponowany przez Michała Lorenca - Ave Maria. Na Świętym Krzyżu nie mogło zabraknąć dziś regionalnych zespołów śpiewaczych: Echa Łysicy z Bielin i Modrzewianek z Nowej Słupi. Dla Natana wystąpili dziś przede wszystkim: Przemysław Branny - krakowski aktor i pieśniarz, który kolędował wraz ze swoją żoną Anną Branny - aktorką, wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych w Krakowie oraz Justyną Motylską - również wykładowcą Akademii Sztuk Teatralnych oraz Krakowskiej Szkoły Jazzu. Przy fortepianie zasiadł pianista, kompozytor i aranżer - Adam Niedzielin.

Jak wspomniał o. Marian Puchała OMI, superior klasztoru na Świętym Krzyżu,  cieszy się, iż koncert udało się zorganizować. Dodał
- zdecydowano się nie przerywać kilkuletniej tradycji związanej z organizacją tych wydarzeń w tym wyjątkowym miejscu. Co ważne, udało się utrzymać reżim sanitarny - zaznaczył.

Zbiórka pieniędzy dla Natana Kalisty była prowadzona dziś przez cały dzień, po każdej Mszy świętej. Także po kolędowaniu, na krużgankach, pojawiali się nowicjusze z puszkami, do których można było wrzucić datki. Nowicjusze byli ubrani w stroje Trzech Króli, które na tę okoliczność zaprojektował o. Krzysztof Czepirski OMI - rektor bazyliki na Świętym Krzyżu, a stroje szyła i wykonała Pani Krystyna Filipczak. Podczas kwesty, w dniu 6 stycznia, zebrano około 10.000 zł. Zebrane środki zostały wpłacone na subkonto Natana w Fundacji "Kolorowe Motyle", której podopiecznym jest chłopiec.

Zbiórka na leczenie Natana nie jest zakończoną i trwa nadal. Jeśli ktoś pragnie włączyć się w pomoc Rodzicom chłopca w zorganizowaniu środków na następne operacje, może to uczynić przy pomocy Fundacji Kolorowe Motyle, której podopiecznym jest Natan. Poniżej podajemy szczegółowe dane, przy pomocy których będzie można włączyć się w zbiórkę publiczną dla Natana.

Subkonto Natana w Fundacji Kolorowe Motyle: 

Bank Pekao S.A

SWIFT/BIC: PKOPPLPW

Numer rachunku: 24 1240 5035 1111 0010 9635 7454

IBAN: PL 24 1240 5035 1111 0010 9635 7454 (wpłaty zagraniczne)

Numer zbiórki publicznej: 2020/644/OR

https://kolorowemotyle.org.pl/podopieczni_fundacji/natan-kalista/

Poniżej galerii zdjęć prezentujemy kolędy: Dzisiaj w Betlejem i Bóg się rodzi, które podczas kolędowania wykonali artyści: Przemysław i Anna Branny oraz Justyna Motylska do akompaniamentu - Adama Niedzielina (fortepian). Zachęcamy również do wysłuchania utworu Ave Maria, Michała Lorenca w wykonaniu Jana Radtke (organy) i Mateusza Gołasa (skrzypce). Utwór został zarejestrowany i opublikowany na naszym serwisie kilka dni temu z okazji Uroczystości Świętej Bożej Rodzicielki.

Organizatorem kolędowania było Radio Kielce oraz TVP 3 Kielce, a całość transmitowana była na antenie Radia Kielce. Świętokrzyskie kolędowanie dla Natana poprowadziła redaktor, Magdalena Sitek. Charytatywne kolędowanie odbyło się w reżimie sanitarnym. W kościele mogła zasiąść ograniczona liczba uczestników, ale były też przygotowane miejsca w krużgankach oraz w Kaplicy Oleśnickich.

(mt. / fot. kj, mt, jk Radio Kielce)

 

06

STY

2021

1373

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Ave Maria Lorenc

Bóg się rodzi

Dzisiaj w Betlejem

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.