Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Jubileuszowy XX Dzień Papieski

Strona główna » Aktualności » Jubileuszowy XX Dzień Papieski

wielkość tekstu: A | A | A

Pod hasłem „Totus Tuus” przeżywamy w Kościele katolickim w Polsce XX, Jubileuszowy Dzień Papieski. W liście pasterskim Episkopatu zapowiadającym obchody XX Dnia Papieskiego biskupi przypomnieli, że tegoroczny Dzień Papieski przypada w roku stulecia urodzin oraz piętnastej rocznicy śmierci świętego Jana Pawła II.

W Sanktuarium na Świętym Krzyżu chcemy włączyć się dziś w akcję organizowaną przez Fundację "Dzieło Nowego Tysiąclecia". Od 2000 roku w Polsce, w niedzielę poprzedzającą rocznicę wyboru Jana Pawła II na Stolicę Piotrową z inicjatywy Episkopatu Polski organizowana jest ogólnopolska zbiórka, której celem jest wspieranie rozwoju kultury i nauki chrześcijańskiej oraz chrześcijańskich mediów w Polsce; podnoszenie szans edukacyjnych młodzieży z małych miast i wsi, a także upowszechnianie nauczania Papieża Jana Pawła II. Dziś można wesprzeć to dzieło, składając dobrowolny datek do puszek przed kościołem i przy zakrystii.

Wszyscy pamiętamy jak Jan Paweł II wspominał smak wadowickich kremówek. Równie smaczne kremówki można dziś nabyć w naszych punktach sprzedaży. Dochód z kremówek wspomoże zbiórkę na rzecz Fundacji Działa Nowego Tysiąclecia. Zapraszamy na kremówki na klasztorny wirydarz i do kawiarenki w Starej Aptece.

W homilii, którą dziś w bazylice głosił o. Kazimierz Bielak OMI - duszpasterz pielgrzymów, kaznodzieja podkreślił: Królestwem Bożym w ziemskim wymiarze jest Kościół. Przez wiarę i chrzest zostaliśmy włączeni do Kościoła. Kościół ma za zadanie wszystkich wierzących i ochrzczonych doprowadzić do Królestwa Bożego na ucztę niebiańską w wieczności. Teraz zaprosił nas na ucztę Eucharystyczną, która jest pamiątką śmierci i zmartwychwstania Jezusa. Jest też zapowiedzią uczty w Królestwie Bożym [...]. Czy wszyscy skorzystają z tego zaproszenia? Wielu będzie się usprawiedliwiało. Dobra materialne i inne sprawy postawią wyżej niż sprawy Boże. A przecież życie z wiary, Eucharystia, przygotowuje nas do uczty w Królestwie Niebieskim... W homilii kaznodzieja nawiązał do życia André Frossard'a. Ukazał jego drogę do życia z wiary jako przykład osoby, którą Bóg również zaprosił na Ucztę. To właśnie podczas adoracji Jezusa w Najświętszym Sakramencie - podkreślił kaznodzieja: Bóg zmienił jego życie. Z kaplicy Adoracji wyszedł jako człowiek wierzący. W dzień Papieski, pod koniec homilii o. Kazimierz OMI, zaprosił wszystkich do modlitewnej łączności ze świętym Janem Pawłem II, mówił: Prośmy Boga, za wstawiennictwem Jana Pawła II, aby wspomagał nas w realizacji naszej drogi powołania, abyśmy mogli w wieczności zasiąść z Jezusem Chrystusem na uczcie niebieskiej, którą przygotował dla nas Bóg.

(mt, kc / zdj. kk, kj, materiał filmowy oraz zdj.: Fundacja "Dzieło Nowego Tysiąclecia")

11

PAŹ

2020

687

razy

czytano

swietykrzyz.pl

XX Dzień Papieski

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.