Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

Podziękowanie za posługę

Strona główna » Aktualności » Podziękowanie za posługę

wielkość tekstu: A | A | A

Decyzją Ojca Prowincjała, Pawła Zająca OMI, z dniem 30 czerwca br., kończą swoją posługę w sanktuarium i klasztorze na Świętym Krzyżu ojcowie Sławomir Dworek OMI - Mistrz nowicjatu i Tomasz Gali OMI - Socjusz mistrza nowicjatu.

Dziś w niedzielę, 28 czerwca, podczas Eucharystii dziękowaliśmy Bogu, razem ze zgromadzonymi w bazylice świętokrzyskiej pielgrzymami, za ich posługę przede wszystkim w nowicjacie oraz w samym sanktuarium.

W murach Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego mieści się nowicjat. Nowicjat jest czasem, w którym nasi najmłodsi współbracia przez cały rok przyglądają się swojemu powołaniu, aby w obecności Jezusa Chrystusa, który jest pierwszym wychowawcą na drodze do kapłaństwa i życia zakonnego rozeznawać swoje powołanie. Czas rozeznawania powołania przebiega pod okiem mistrza nowicjatu i socjusza.

Na zakończenie Eucharystii słowo podziękowania do naszych współbraci jako pierwszy skierował o. superior Marian Puchała OMI:

Żegnamy dziś kolejnych Ojców z naszej wspólnoty zakonnej na Świętym Krzyżu: o. Sławomira Dworka oraz o. Tomasza Gali. O. Sławomir przez blisko rok czasu pełnił u nas funkcje Mistrza nowicjatu, a zarazem był Radnym prowincjalnym oraz wikariuszem prowincjalnym, służąc pomocą w zarządzie prowincji. Dziękujemy mu z całego serca za prowadzenie nowicjatu, za wykłady i formację duchową młodych ludzi. Swoim spokojem, opanowaniem, dobrym przykładem wprowadzał nowicjuszy w arkana życia zakonnego. Angażował się także w posługę duszpasterską w naszym sanktuarium, a jako misjonarz i rekolekcjonista chętnie też głosił nauki rekolekcyjne w różnych parafiach, w miarę swych możliwości czasowych. Za wszystko składamy mu serdeczne dzięki i zapraszamy na Święty Krzyż przy każdej sposobności. O. Sławomir otrzymał nominację od O. Prowincjała na przełożonego w nowo powstałej wspólnocie zakonnej i parafialnej Misjonarzy Oblatów w Opolu Gosławicach. Życzymy mu Bożego błogosławieństwa w nowym zaangażowaniu.

Dziś także żegnamy jego bliskiego współpracownika z nowicjatu, Socjusza, O. Tomasza, który również był bardzo krótko na Świętym Krzyżu, tylko jeden rok. Kończył swoje studia z Pisma Świętego na KUL i pracował w nowicjacie. Ale chętnie udzielał się także w posłudze dla pielgrzymów, w sanktuarium, spowiadał, głosił kazania. Zapamiętamy jego biblijne homilie pełne treści i teologicznej głębi. Składamy wyrazy wdzięczności, i oczywiście zapraszamy na Święty Krzyż. O. Tomasz otrzymał od O. Prowincjała skierowanie do Gorzowa, gdzie będzie pełnił funkcje wikariusza parafialnego, uczył katechezy i dojeżdżał z wykładami do naszego Wyższego Seminarium w Obrze k. Zielonej Góry.

Słowo podziękowania do o. Mistrza i Socjusza skierowali także nowicjusze:

Ojcze Mistrzu, opiekowałeś się nami przez 9. miesięcy i razem z Tobą tworzyliśmy wspólnotę nowicjatu. Dziś kiedy Pan Bóg stawia przed Tobą nowe obowiązki chcemy podziękować Tobie za Twój trud włożony w naszą formację. Na początku dziękujemy że podjąłeś się tak trudnego zadania jakim jest funkcja Mistrza nowicjatu. Z pewnością często się nam przyglądałeś, ale także i my przyglądaliśmy się Tobie. Widzieliśmy wielkie zaangażowanie w przygotowanie wykładów, przez które przybliżyłeś nam wyjątkowość życia zakonnego. Każdego dnia uczyliśmy się od Ciebie pokory, sumienności i wytrwałości w dążeniu do celu. Dziękujemy za Twoją ogromną życzliwość i otwartość na sprawy, którymi żyliśmy... Dziękujemy za Twoje zaangażowanie w prace, które my jako nowicjusze, mieliśmy wykonać... przez to pokazałeś nam, Ojcze, jak ważna jest umiejętność elastycznego dopasowania się do czekających na nas w przyszłości obowiązków i szukania w tym wszystkim woli Pana Boga, która małymi krokami ma nas doprowadzi do jeszcze lepszej relacji z Chrystusem i Jego Matką, Maryją...

Ojcze Tomaszu, cieszymy się, że pomimo tak wielu Twoich obowiązków, znajdowałeś czas dla nas. Także Tobie chcemy złożyć najserdeczniejsze podziękowania. Dziękujemy za bogate w treść wykłady z oblatyki, dzięki którym głębiej poznaliśmy historię powołania naszego Założyciela, Świętego Eugeniusza de Mazenoda i historię Zgromadzenia. Za trudne wykłady z języka angielskiego i łacińskiego... oraz za wielką troskę w poprawność teologiczną naszych modlitw...

W Eucharystii uczestniczyli również rekolektanci, którzy pod opieką o. Jana OMI z Sekretariatu Powołań, od kilku dni, przeżywają w naszym klasztorze czas skupienia dla maturzystów i studentów. Obecni byli także nasi współbracia z Wyższego Seminarium Duchownego z Obry: br. Marcin Langner OMI i fr. Kamil Dżalak OMI.

28

CZE

2020

1268

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.