Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W SANKTUARIUM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » WIZYTA PREZYDENTA ANDRZEJA DUDY W SANKTUARIUM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W dzisiejsze niedzielne popołudnie nasze sanktuarium odwiedził Prezydent Rzeczypospolitej Polskiej pan Andrzej Duda.

Kolumna prezydencka zatrzymała się u podnóża Świętokrzyskiego Parku Narodowego, w Hucie Szklanej przy Krzyżach Katyńskich, gdzie Prezydent złożył wiązankę kwiatów przy pomniku upamiętniającym mord naszych rodaków na Wschodzie, następnie pan Prezydent pieszo wyruszył szlakiem na platformę widokową na gołoborzu skąd także pokonując trasę pieszo przybył do sanktuarium.

Najpierw  spotkał się z przedstawicielami klasztoru świętokrzyskiego z superiorem o. Marianem Puchałą OMI, wikariuszem prowincjalnym o. Sławomirem Dworkiem OMI, rektorem bazyliki o. Dariuszem Malajką OMI, towarzyszył także brat Sławomir Przywecki OMI. Na spotkaniu obecni byli także Minister Środowiska Michał Woś, Sekretarz Stanu w Kancelarii Prezydenta Minister Adam Kwiatkowski, Marszałek Województwa Świętokrzyskiego Andrzej Bętkowski oraz dyrektor Świętokrzyskiego Parku Narodowego Jan Reklewski.

Następnie po krótkim spotkaniu wszyscy udali się do kaplicy relikwii Drzewa Krzyża Świętego, gdzie o. superior Marian Puchała OMI powitał dostojnych gości:

-  Jak niegdyś, przed wiekami, na tę Świętą Górę, do najstarszego sanktuarium w Polsce pielgrzymowali Władcy i Królowie  prosząc o Boże błogosławieństwo dla dobra Rzeczypospolitej, tak i Wy dołączacie dzisiaj do tego Orszaku wyjątkowych Pielgrzymów. Cieszymy się bardzo z waszej obecności tutaj, w tym niezwykłym miejscu i polecamy Bożemu wstawiennictwu Was samych, Wasze rodziny, waszą trudną misję i oddanie dla dobra Rzeczypospolitej, dla jej pomyślnego rozwoju, służąc najlepiej  Ojczyźnie i jej obywatelom. Życzymy Wam wytrwałości w realizacji planów dla dobra wspólnego i wszelkiego Bożego błogosławieństwa a Panu Prezydentowi reelekcji kadencji.

Po słowach powitania o. Dariusz, rektor bazyliki poprowadził nabożeństwo. W krótkim rozważaniu w blasku relikwii Drzewa Krzyża Świętego modlił się:

- Panie Jezu Chryste! Z miłością i szacunkiem klękamy, by rozważać tajemnicę krzyża i Twoją doskonałą miłość objawioną w pełni na ołtarzu krzyża. W pokornej modlitwie chcemy prosić w intencji naszej wolnej, niepodległej i demokratycznej Ojczyzny; prosimy za obecnego wśród nas Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej pana Andrzeja Dudę, za sprawujących władzę, abyśmy wszyscy mieli odwagę uczyć się mądrości Chrystusowego Krzyża. Bo mądrym, nie jest ten, kto dużo wie, ale ten, kto wie, jak żyć godnie, uczciwie i w prawdzie. Prosimy Jezu, abyśmy patrząc na Twój Krzyż, uczyli się, jak żyć prawdziwą mądrością, która pozwoli nam rozróżnić dobro od zła i prawdę od fałszu. Prosimy byś nieustannie obdarowywał nas darem nadziei, byśmy w tych czasach niepewności, lęku i strachu, w czasach szalejącej pandemii koronawirusa nie stracili ufności w Twoją pomoc i w Opatrzność Bożą. Prosimy, przez wstawiennictwo tak wielu świętych orędowników, o dar odwagi dla nas, byśmy w dzisiejszym świecie pełnym nienawiści i przemocy, gdzie ślady Boga i Jego miłości są zatarte, odrzucane, byli autentycznymi świadkami i prorokami mądrości Krzyża – by także dzięki nam, dokonywała się odnowa moralna naszej ojczyzny; byśmy patrząc na Krzyż – uczyli innych współpracy, uczciwości, prawdy, jedności, zgody i przebaczenia.

Na zakończenie nabożeństwa o. Dariusz udzielił błogosławieństwa relikwiami Drzewa Krzyża Świętego. Ze względów sanitarnych nie odbyło się tradycyjne uczczenie relikwii przez ucałowanie, jedynie pan Prezydent oddał cześć relikwii Krzyża Świętego dotykając ją prawą dłonią. Wychodząc z sanktuarium Prezydent spotkał się z wielką serdecznością i aplauzem wiernych a niektórzy mieli szczęście zrobić sobie pamiątkowe zdjęcie z Prezydentem Andrzejem Dudą.

24

MAJ

2020

2071

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.