Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 31 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina
| | |

Strona główna » Aktualności » Msza święta w intencji ustania epidemii

Msza święta w intencji ustania epidemii

wielkość tekstu:A | A | A

W uroczystość Zwiastwania Pańskiego, którą będziemy przeżywać jutro w środę 25 marca zapraszamy do duchowej łączności z najstarszym polskim sanktuarium, w którym są przechowywane relikwie Drzewa Krzyża Świętego.

Odpowiadając na apel papieża Franciszka o godzinie 12.00 odmówmy modlitwę Anioł Pański, modlitwę Ojcze nasz i 3 razy Zdrowaś Maryjo... w intencji ustania epidemii, za chorych, za służby medyczne oraz za zmarłych.

Natomiast pasterz diecezji sandomierskiej biskup Krzysztof Nitkiewicz prosi, aby w dniu jutrzejszym w samo południe we wszystkich kościołach diecezji sandomierskiej zabrzmiały dzwony. Zachęca także by wspólnie modlić się modlitwą:

Boże Ojcze, Stwórco świata, wszechmogący i miłosierny, który z miłości do nas posłałeś na świat swojego Syna jako lekarza dusz i ciał, spójrz na swoje dzieci, które w tym trudnym momencie niepewności i lęku w wielu regionach Europy i świata, zwracają się do Ciebie szukając siły, zbawienia i pocieszenia. Uwolnij nas od chorób i strachu, ulecz naszych chorych, pociesz ich rodziny, daj mądrość rządzącym, energię i siłę lekarzom, pielęgniarkom i wolontariuszom, życie wieczne zmarłym. Nie opuszczaj nas w chwili próby, ale uwolnij nas od wszelkiego zła. O to Cię prosimy, który z Synem i Duchem Świętym żyjesz i królujesz na wieki. Amen.

Maryjo, Uzdrowicielko chorych i Matko nadziei, módl się za nami!

 

O godzinie 19.00 w kaplicy Oleśnickich na Świętym Krzyżu będzie sprawowana Msza święta w intencji naszego województwa oraz w intencji ustania epidemii koronawirusa.

Udział we Mszy świętej zapowiedziały władze wojewódzkie na czele z panem Zbigniewem Koniuszem - wojewodą świętokrzyskim oraz przedstawiciele Urzędu Marszałkowskiego i samorządowcy. Z racji wprowadzonych ograniczeń co do liczby uczestników w liturgii, Msza święta będzie transmitowana na antenie Radia Kielce oraz w internecie. Serdecznie zapraszamy do wspólnej modlitwy!!!

czytano: 527 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 24 marca 2020 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 6
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej