Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

JUBILEUSZOWY KONCERT

Strona główna » Aktualności » JUBILEUSZOWY KONCERT

wielkość tekstu: A | A | A

W liturgiczne święto św. Kazimierza, Królewicza nasza wspólnota zakonna na czele z  prowincjałem Pawłem Zającem OMI i współbraćmi z innych placówek oblackich podczas uroczystej Eucharystii celebrowanej w samo południe w bazylice świętokrzyskiej dziękowała za 100 lat posługi i obecności oblatów w Polsce.

W godzinach wieczornych w sali kameralnej Filharmonii Świętokrzyskiej odbył się koncert jubileuszowy podczas, którego wręczyliśmy jubileuszowe pamiątki parlamenarzystom, władzom wojewódzkim, samorządowym, instytucjom oraz wielu przyjaciołom i dobrodziejom, którzy ofiarnie wspierają posługę Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej w sanktuarium na Świętym Krzyżu.

W częsci oficjalnej wystąpił także o. prof. Paweł Zając OMI, prowincjał oblatów polskich. W swoim przemówieniu przybliżył historię początków pracy misjonarskiej i duszpasterskiej oblatów w Polsce oraz nakreslił perspektywy na przyszłość zadań i zaangażowań duchowych synów św. Eugeniusza de Mazenoda.

Następnie wszyscy zaproszeni goście wysłuchali "Stabat Mater" G. B. Pergolesiego w wykonaniu Joanny Zawartko - sopran i Marii Zawartko - alt oraz Orkiestry Smyczkowej Filharmonii Świętokrzyskiej pod dyrekcją Martyny Szymczak.

Na zakończenie koncertu wystapił superior świętokrzyskiej wspólnoty oblackiej o. Marian Puchała OMI, który podziękował za wszelkie dobro i wyraził nadzieję na owocną współpracę na rzecz Świętego Krzyża:

- Bardzo się cieszę z tego spotkania, z tego uroczystego zgromadzenia, z waszej obecności tutaj, z pięknego koncertu „Stabat Mater dolorosa” w wykonaniu artystów, ze wspaniałej uczty duchowej, którą nam zaserwowali. Cieszę się z tego zjednoczenia serc, intencji i uczuć.

- Dziś w południe, w bazylice świętokrzyskiej uroczyście dziękowaliśmy Bogu za 100 lat posługi Polskich Misjonarzy Oblatów, za 100 lat ewangelizacji w Polsce i świecie. A teraz, w tej pięknej auli Filharmonii świętokrzyskiej, pragnę również podziękować Bogu, ale nade wszystko ludziom, podziękować wam za życzliwość, wsparcie duchowe i materialne Misjonarzy Oblatów na Świętym Krzyżu, także podziękować Oblatom za 84 lata ciężkiej pracy w czasie wojny i pokoju. Dziękuję za okazane serce, wypróbowaną przyjaźń i życzliwość dla nas.

- Kolejne pokolenia Misjonarzy Oblatów dźwigały z ruin klasztor i sanktuarium, i tak jest nadal. Ale mam nadzieję, że dzięki waszej pomocy, waszej determinacji i odwagi nadejdzie dziejowa chwila sprawiedliwości i sanktuarium znajdzie się w swoich odwiecznych granicach. W zintegrowanej formie służyć będzie jak najlepiej pielgrzymom, turystom i wszystkim gościom chcącym go nawiedzić, odpocząć, nabrać duchowych sił, że nie będziemy musieli chować się nadal po piwnicach, dzielić na grupy by spokojnie spożyć posiłek czy pod gołym niebem odbywać konferencje naukowe, że Święty Krzyż znany będzie nie tyle z ciężkiego więzienia, ile z pięknej przyrody i dostępnego sanktuarium. Że będzie chlubą świętokrzyskiej ziemi i duchową stolicą regionu. Przez swoją tysiącletnią historię, przez ciężką pracę O. Benedyktynów i Misjonarzy Oblatów zasługuje na godność i ludzkie warunki egzystencji. Wierzę w to głęboko, że ta chwila wkrótce nadejdzie. Proszę o modlitwę i wszechstronne wsparcie każdego z was.
 

Po uroczystym koncercie wszyscy zostali zaproszeni na wspólny poczęstunek gdzie była okazja na wspólne rozmowy i spotkanie przyjaciół świętokrzyskiego sanktuarium.

 

(zdj. Nowicjat OMI oraz o. P.G. OMI)
 

05

MAR

2020

1348

razy

czytano

swietykrzyz.pl

100 lat oblatów w Polsce

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 2

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.