Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 31 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Beniamin, Balbina
| | |

Strona główna » Aktualności » MODLITWA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

MODLITWA W INTENCJI TRZEŹWOŚCI

wielkość tekstu:A | A | A

W pierwszy piątek tegorocznego Wielkiego Postu u podnóża Świętego Krzyża z Nowej Słupi wyruszyła pod przewodnictwem pasterza kościoła kieleckiego bpa Jana Piotrowskiego V Droga Krzyżowa w intencji trzeźwości. Wśród ponad 200 pątników obecni byli trzeźwiejący alkoholicy wraz z bliskimi oraz towarzyszący im kapłani na czele z ks. Kamilem Banasikiem – Diecezjalnym Duszpasterzem Trzeźwości diecezji kieleckiej. Tegorocznej modlitwie towarzyszyły słowa Sł. Bożego kard. Stefana Wyszyńskiego: „Trzeźwość to warunek postępu duchowego”.
 

Podczas rozważań przy poszczególnych stacjach świadectwo składali trzeźwiejący alkoholicy. Dzielili się swoimi osobistymi zmaganiami, upadkami na drodze wychodzenia z nałogu alkoholowego podkreślając niejednokrotnie, że dzięki wierze, dzięki Jezusowi nie poddają się ale walczą o swoją godność i o swoich bliskich.
 

Po przyjściu do sanktuarium relikwii Krzyża Świętego miała miejsce Msza święta, której przewodniczył i wygłosił homilię bp Jan Piotrowski, ordynariusz kielecki a koncelebrowało kilku kapłanów z diecezji kieleckiej zaangażowanych w duszpasterstwie trzeźwościowym.  Liturgię Mszy świętej uświetnił „Chór Masłowianie” z Masłowa. Wszystkich przybyłych pątników w imieniu kustoszy sanktuarium powitał superior o. Marian Puchała OMI.
 

Przed rozesłaniem przedstawiciele pielgrzymów, dziękując za wspólną modlitwę i dar Eucharystii, wręczyli księdzu biskupowi pamiątkowy obraz z wizerunkiem świętokrzyskiego sanktuarium. Natomiast biskup poświęcił okolicznościowe modlitewniki, które stały się dla uczestników pielgrzymki pamiątką z tegorocznego modlitewnego czuwania w intencji trzeźwości.
 

Na zakończenie wszyscy otrzymali dar pasterskiego błogosławieństwa relikwiami Krzyża Świętego i na sposób indywidualny przez ucałowanie uczcili świętą relikwię. Coroczne pielgrzymowanie do świętokrzyskiego sanktuarium dla wielu z tych, którzy zmagają się z problemem alkoholowym jest szczególnym umocnieniem dobrych postanowień oraz ponownym uświadomieniem sobie prawdy, że na tej jakże trudnej drodze nie są sami.

 

czytano: 268 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 29 lutego 2020 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej