Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 27 lutego 2020 r., imieniny obchodzą: Gabriel, Anastazja
| | |

Strona główna » Aktualności » NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - MODLITWA ZA ...

NARODOWE ŚWIĘTO NIEPODLEGŁOŚCI - MODLITWA ZA OJCZYZNĘ

wielkość tekstu:A | A | A

W dniu dzisiejszym, kiedy w całej naszej Ojczyźnie przeżywamy Narodowy Dzień Niepodległości w sanktuarium na Świętym Krzyżu modliliśmy się w intencji Polski. Dziękowaliśmy za tych, którzy na przestrzeni dziejów naszego narodu oddali życia za wolną i niepodległą Polskę. Prosiliśmy także, aby wszyscy polacy byli wierni ideałom patriotycznym i niepodległościowym, za które ginęły pokolenia nad Wisłą.

Na wspólną modlitwę za Ojczyznę przybyli do świętokrzyskiej bazyliki przedstawiciele Związku Kombatantów RP i Byłych Więźniów Politycznych z Nowej Słupi oraz przedstawiciele Świętokrzyskiego Batalionu Polskich Drużyn Strzeleckich im. Czwartaków pod dowództwem płk. Jarosława Chrobota także z Nowej Słupi.

Eucharystia została poprzedzona okolicznościową laudacją, którą wygłosił płk. ds Jarosław Chrobot - Prezes Związku Kombatantów RP i BWP w Nowej Słupi.

Mszy świętej przewodniczył i wygłosił homilię o. Tomasz Gali OMI, socjusz mistrza nowicjuszy a koncelebrowali ojcowie z klasztoru oraz księża goście.

Po Mszy świętej Kombatanci złożyli wiązanki kwiatów przy tablicach upamietniających zamordowanych podczas II wojny światowej Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz mieszkańców Huty Szklanej.

czytano: 296 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 11 listopada 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej