Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

WYJĄTKOWI PIELGRZYMI W SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » WYJĄTKOWI PIELGRZYMI W SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś w niedzielę misyjną gościliśmy Przyjaciół Misji Oblackich – naszą poszerzoną rodzinę zakonną. Na zaproszenie Misjonarzy Oblatów ze Świętego Krzyża odpowiedziało kilku set Przyjaciół Misji z regionu świętokrzyskiego. Dzień modlitwy w intencji misji, misjonarzy, misjonarek duchownych i świeckich animował w sanktuarium o. Pavel Lemekh OMI, pracujący na Białorusi.

Uroczystej sumie w intencji Przyjaciół Misji Oblackich przewodniczył i wygłosił homilię o. Pavel Lemekh OMI. Na początku Mszy świętej powitał pielgrzymów o. superior Marian Puchała OMI.

W homilii o. Pavel dziękował szczególnie przyjaciołom Misji Oblackim za dar codziennej modlitwy. Wskazał, że to właśnie dla wielu misjonarzy świadomość, że w ich intencji zanoszona jest modlitwa, pozwala im na pokonywanie i przeżywanie w duchu wiary wielu trudności i problemów jaki napotykają w misyjnej posłudze. W swoim słowie wspominał także o pracy wśród wiernych, którym posługuje w Mińsku oraz o aktualnych problemach związanych m.in. z budową kościoła w stolicy Białorusi. Także podczas popołudniowego spotkania o. Pavel w przygotowanej prezentacji multimedialnej przybliżył swoją i innych współbraci oblatów posługę duszpasterską na Białorusi.

Na zakończenie Mszy świętej wszyscy zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i oddali cześć relikwiom przez ucałowanie. Następnie pielgrzymi udali się na wirydarz gdzie zostali poczęstowani posiłkiem przygotowanym przez klasztorną kuchnię.

W czasie nabożeństwa różańcowego celebrowanego na zakończenie dzisiejszego spotkania, które poprowadził o. Dariusz, rektor bazyliki i zarazem referent misyjny na świętym Krzyżu, powierzaliśmy Panu Bogu przez ręce Maryi Przyjaciół Misji Oblackich, ich rodziny oraz misyjne dzieło Kościoła.

Także dziś w godzinach popołudniowych nasze sanktuarium odwiedzili ambasadorowie z 20 krajów, którzy od piątku gościli w regionie świętokrzyskim. W imieniu oblatów powitał ich o. Marian Puchała OMI, przełożony miejscowej wspólnoty zakonnej. Natomiast ojcowie Michał Tomczak OMI i Tomasz Gali OMI przybliżyli historię sanktuarium i historię relikwii Krzyża Świętego.  Następnie goście udali się do klasztornego refektarza i jadłodajni na lunch. Organizatorami pobytu dyplomatów wraz z rodzinami byli Agata Wojtyszek – Wojewoda Świętokrzyski; Andrzej Bętkowski – Marszałek Województwa Świętokrzyskiego oraz Prezydent Miasta Kielce Bogdan Wenta.

Jako kustosze sanktuarium cieszymy się, że władze województwa obok Muzeum Wsi Kieleckiej, Filharmonii Świętokrzyskiej, kolegiaty św. Marcina w Opatowie, zamku Krzyżtopór w Ujeździe, wybrały także klasztor i sanktuarium na Świętym Krzyżu by pokazać korpusowi dyplomatycznemu jego dziedzictwo i historię. Goście wyjeżdżając ze Świętego Krzyża zabrali ze sobą garść informacji historycznych, wiele wrażeń ale i podarunki przygotowane przez naszą wspólnotę zakonną. Mamy nadzieję, że powrócą do duchowej stolicy regionu indywidualnie i staną się propagatorami tego miejsca w swoich krajach.

 

20

PAŹ

2019

1357

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 6

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.