Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 18 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr
| | |

Strona główna » Aktualności » JUBILEUSZOWY RAJD PIELGRZYMKOWY

JUBILEUSZOWY RAJD PIELGRZYMKOWY

wielkość tekstu:A | A | A

W ostatnią sobotę września odbyła się już 20. edycja Rajdu Pielgrzymkowego. Na Święty Krzyż przybyło ponad 3 tysiące uczestników rajdu. Uczestniczyli w Mszy świętej, której przewodniczył biskup Krzysztof Nitkiewicz z Sandomierza a homilię wygłosił biskup kielecki Jan Piotrowski. Obecny był także biskup pomocniczy z Kielc Marian Florczyk oraz kapłani z diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej. Naszą wspólnotę zaokonną reprezentował superior o. Marian Puchała OMI.

Rajdowe grupy prowadziło 110 przewodników świętokrzyskich. W Rajdzie wzięło udział 213 opiekunów grup, w tym 142 wychowawców i nauczycieli, 49 księży, 13 sióstr zakonnych oraz 9 seminarzystów. Najliczniejszą trasą była trasa „Benedyktyńska” z Huty Nowej, którą wędrowało 667 osób. Natomiast najdłuższą trasą – „Mocarnym szlakiem” z Kielc – szło 13 osób a najkrótszą 2,5-kilometrową trasą „Rodzinną” wędrowało 99 osób.

Podczas homilii biskup kielecki Jan Piotrowski nawiązując do jednego z hiszpańskich jezuitów przypomniał, że krzyż Chrystusa nie jest dziełem sztuki, ale tajemnicą odkupieńczej miłości Boga.:

- Jest wielu chrześcijan, którzy uspokajają swoje sumienie, całując Chrystusa w piękne dzieło sztuki i obiekt dla muzeów. Natomiast znieważają, kaleczą lub okradają Chrystusa żywego, jakim jest ich brat.

- Tajemnica krzyża była od zawsze i taką pozostanie na zawsze tajemnicą odkupieńczej miłości Boga, który ukochał nas bezwarunkowo w swoim Synu Jezusie Chrystusie – przypomniał hierarcha.

czytano: 379 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 30 września 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej