Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 20 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian
| | |

Strona główna » Aktualności » PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM MISYJNYM

PAŹDZIERNIK - MIESIĄCEM MISYJNYM

wielkość tekstu:A | A | A

W Światowy Dzień Misyjny 2017 r. papież Franciszek skierował list na ręce prefekta Kongregacji ds. Ewangelizacji Narodów, kard. Fernando Filoniego. Papież ogłasza w nim październik 2019 roku Nadzwyczajnym Miesiącem Misyjnym.
 

Okazją do tego jest setna rocznica opublikowania przez Benedykta XV Listu apostolskiego MAXIMUM ILLUD Dokumentem tym pragnął rozbudzić w całym Kościele świadomość obowiązku misyjnego.

Wskazówki papieża Franciszka i Kongregacji Ewangelizacji Narodów dotyczące misyjnej odnowy Kościoła, w ramach dobrego przygotowania i przeżycia Nadzwyczajnego Miesiąca Misyjnego:

1) osobiste spotkanie z Jezusem Chrystusem – poprzez Eucharystię, słowo Boże, modlitwę osobistą i wspólnotową,
2) czerpanie ze świadectwa świętych, którzy ponieśli męczeńską śmierć na misjach,
3) pogłębianie formacji biblijnej, katechetycznej, duchowej i teologicznej dotyczącej misji ad gentes,
4) realizacja miłości w formie wspierania ogromnego dzieła misji ad gentes i chrześcijańskiej formacji w Kościołach będących w największej potrzebie.

 

Sanktuarium relikwii Drzewa Krzyża Świętego prowadzone jest przez Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej, którzy także posługują w krajach misyjnych. Posługę misyjną oblatów przybliża wystawa misyjna, którą opiekują się nasi nowicjusze. Jest ona dostępna do zwiedzania od poniedziałku do soboty od godziny 9.00 do 17.00 natomiast w niedziele i święta od godziny 12.30 do 17.00.

Już teraz chcemy zaprosić do udziału w kolejnym spotkaniu Przyjaciół Misji Oblackich, które każdego roku organizujemy w październiku w niedzielę misyjną. W tym roku przypada ona 20 października. Będziemy gościć o. Pavla Lemekha OMI z Białorusi, który będzie na każdej Mszy świętej głosił Słowo Boże a w godzinach popołudniowych będzie animował spotkanie dla Przyjaciół i Sympatyków Misji Oblackich.

 

czytano: 323 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 23 września 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 2
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej