Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 18 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr
| | |

Strona główna » Aktualności » MODLITEWNE CZUWANIE AKCJI KATOLICKIEJ

MODLITEWNE CZUWANIE AKCJI KATOLICKIEJ

wielkość tekstu:A | A | A

W trzeci piątek miesiąca września przeżywaliśmy Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Tym razem było ono animowane przez wspólnotę Akcji Katolickiej z diecezji kieleckiej, radomskiej i sandomierskiej. Jak każdego roku zgromadziło się blisko tysiąc członków i sympatyków tej jakże ważnej wspólnoty Kościoła.

Spotkanie modlitewne rozpoczęło się przy Krzyżach Katyńskich w Hucie Szklanej. Zebranych pielgrzymów powitał o. Sławomir Dworek OMI, wikariusz prowincjlany i zarazem mistrz nowicjuszy. Obecny był także asystent diecezjalny Akcji Katolickiej w diecezji sandomierskiej ks. Artur Barański oraz biskup senior Edward Frankowski z Sandomierza.

Zanim pielgrzymi wyruszyli do sanktuarium modlili się za pomordowanych na wschodzie oraz złożyli kwiaty przy pominiku Trzech Krzyży.

Po przeżyciu drogi krzyżowej dotarli do sanktuarium gdzie miało miejsce nabożeństwo pokutne, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

O godzinie 23.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta, której przewodniczył biskup senior Edward Frankowski i koncelebrowało kilkunastu kapłanów - na czele z o. Marianem Puchałą OMI, superiorem świętokrzyskiej wspólnoty Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej - a wśród nich parafialni i diecezjalni asystenci Akcji Katolickiej.

Biskup Edward w homilii zwrócił uwagę, że dziś trzeba nam wszystkim bronić krzyża, bronić wartości chrześcijańskich oraz dostrzegać wielką rolę krzyża w codziennym życiu, bo z krzyża uczymy się miłości, przebaczenia, krzyż daje nadzieję i ufność w wielu sytuacjach codzienności.

Na zakończenie Mszy świętej pielgrzymi otrzymali błogosławieństwo relikwią Krzyża Świętego.

Było to ostatnie w tym roku Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Kolejne już od maja 2020 r. zawsze w trzeci piątek miesiąca. 

 

czytano: 453 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 21 września 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 8
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej