Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH I PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA MŁODYCH OBLATÓW

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA OSÓB KONSEKROWANYCH I PIERWSZA PROFESJA ZAKONNA MŁODYCH OBLATÓW

wielkość tekstu: A | A | A

Tradycyjnie już w drugą sobotę miesiąca września, w przededniu rozpoczęcia Tygodniowego Odpustu Podwyższenia Drzewa Krzyża Świętego do świętokrzyskiego sanktuarium pielgrzymowały osoby konsekrowane. Gościliśmy dziś siostry zakonne, ojców i braci zakonnych, dziewice i wdowy konsekrowane z diecezji: sandomierskiej, kieleckiej, radomskiej, rzeszowskiej, lubelskiej, łowickiej, łódzkiej, tarnowskiej, warszawsko-praskiej, częstochowskiej, krakowskiej, warszawskiej, przemyskiej. Blisko 300 osób konsekrowanych reprezentowało ponad 40 rodzin zakonnych.
 

Po słowach powitania, które wygłosił ojciec superior Marian Puchała OMI, głos zabrał ks. prałat Tomasz Rusiecki - Ojciec duchowny kapłanów diecezji kieleckiej i wikariusz biskupi ds. Instytutów Życia Konsekrowanego i Stowarzyszeń Życia Apostolskiego, przybliżył hasło towarzyszące dzisiejszej modlitwie i spotkaniu – „Abyście owoc przynosili” – oraz przedstawił dzisiejszych prelegentów.
 

Następnie wysłuchaliśmy konferencji O.  Tomasza Protasiewicza OFMCap a po niej odbyło się nabożeństwo drogi krzyżowej przezytej w duchu franciszkańskim, którą animował O. Robert Krawiec OFMCap
 

Głównym punktem dorocznej pielgrzymki osób konsekrowanych była Eucharystia celebrowana pod przewodnictwem biskupa kieleckiego Jana Piotrowskiego . W homilii biskup Jan zwracając się do osób konsekrowanych powiedział, że piękna tradycja wspólnych spotkań i modlitwy osób konsekrowanych świadczy o potrzebie wspólnoty sióstr i braci. Tego tez pragnął sam Boski Mistrz, Jezus Chrystus. Bowiem wspólnota odzwierciedla Jego obecność. Obecność Boga w Jezusie Chrystusie pośród nas nie ogranicza się do jakiegoś wybranego okresu historycznego czy jakiejś sytuacji geograficznej albo fizycznego bytowania Jezusa na ziemi. Wiemy jak pozostał z nami, i wiemy gdzie go możemy spotkać. W objawionym Słowie Bożym, sakramentach świętych zwłaszcza w Eucharystii, na modlitwie, w każdej wspólnocie wiary, jak również w osobach naszych bliźnich – zachęcał Pasterz Kościoła Kieleckiego biskup Jan Piotrowski
 

Po homilii nastąpił obrzęd pierwszej profesji zakonnej nowicjuszy Oblackich. 7 młodzieńców złożyło dziś śluby zakonne: czystości, ubóstwa i posłuszeństwa na jeden rok. Otrzymali strój zakonny – sutannę oraz Konstytucje i Reguły Zgromadzenia Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Przez ostatni tydzień przygotowywali się do tej chwili poprzez rekolekcje, które prowadził o. dr Łukasz Krauze OMI, wykładowca homiletyki z oblackiego seminarium w Obrze.
 

Po Mszy świętej miała miejsce wspólna agapa w krużgankach świętokrzyskiego sanktuarium. Był to szczególny czas na indywidualne rozmowy, spotkania, radość przy wspólnym stole.
 

Po południu osoby konsekrowane spotkały się ponownie w bazylice świętokrzyskiej na  wspólnej adoracji Najświętszego Sakramentu oraz na Koronce do Bożego Miłosierdzia – tę część spotkania animowały Siostry Betanki  - Zgromadzenie Sióstr Rodziny Betańskiej. Na zakończenie pielgrzymki miała miejsce adoracja relikwii Drzewa Krzyża Świętego i uczestnicy mieli okazję oddać cześć relikwiom przez ucałowanie.
 

07

WRZ

2019

2205

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.