Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
wtorek 7 kwietnia 2020 r., imieniny obchodzą: Rufin, Donata
| | |

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ I DOBRODZIEJÓW

PIELGRZYMKA PRZYJACIÓŁ I DOBRODZIEJÓW

wielkość tekstu:A | A | A

W ostatnią niedzielę sierpnia do naszego sanktuarium w dorocznej pielgrzymce przybywają Przyjaciele i Dobrodzieje sanktuarium i klasztoru na Świętym Krzyżu.

Także i dziś przybyło blisko 100 osób, które od lat wspierają naszą pracę duszpasterską i troskę o materialne dziedzictwo Świetego Krzyża. Wśród przybyłych, wypróbowanych Przyjaciół Świętego Krzyża była pani poseł Maria Zuba.

Mszy świętej w intencji naszych Przyjaciół przewodniczył o. Marian Puchała OMI, superior naszej wspólnoty zakonnej. Homilię wygłosił o. Stanisław Jankowicz OMI, który w nawiązaniu do dzisiejszej liturgi słowa zachęcał, abyśmy jako uczniowie Jezusa Chrystusa siebie nawzajem moblilizowali do życia w jedności, zgodzie i prawdzie, tak byśmy wszyscy zasłużyli na zbawienie i odkupienie jakie daje nam Chrystus.

Liturgię Mszy świętej uświetnili muzycy Filharmonii Świętokrzyskiej. Po modlitwie po komunii odśpiewaliśmy suplikacje, by zadośćuczynić i przeprosić za akt profanacji wizerunku Madonny z Częstochowy i odnowiliśmy Śluby jasnogórskie.

Po Mszy świętej pielgrzymi przeszli do wirydarza na poczęstunek, podczas którego wystąpili muzycy z Filharmonii oraz o. Michał Tomczak OMI ze swoim recitalem.

Dziękujemy wszystkim naszym Przyjaciołom i Dobrodzieją - za modlitwę, ofiarowane cierpienia oraz wszelki dar serca!

 

czytano: 444 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 25 sierpnia 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 7
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej