Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

MATKA BOŻA KODEŃSKA W SANKTUARIUM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

Strona główna » Aktualności » MATKA BOŻA KODEŃSKA W SANKTUARIUM NA ŚWIĘTYM KRZYŻU

wielkość tekstu: A | A | A

W piątkowe popołudnie - 2 sierpnia br.; przybyła do naszej wspólnoty świętokrzyskiej Matka Boża Kodeńska, Matka Jedności i Miłosierdzia.

Kustoszem obrazu był o. Marcin Szwarc OMI z komunitetu kodeńskiego. W pierwszym dniu poprowadził dzień skupienia dla naszej wspólnoty zakonnej: ojców, braci zakonnych i nowicjuszy;

W sobotni wieczór wraz z wiernymi spotkaliśmy się przy wizerunku Pani Kodeńskiej by wspólnie modlić się i zawierzać Bogu przez Jej wstawiennictwo naszą wspólnotę zakonną, pielgrzymów i pątników nawiedzających świętokrzyskie sanktuarium;

W niedzielę rano Matkę Bożą przywitali przedstawiciele Huty Szklanej: dzieci oraz pani sołyts Barbara Zielińska a w imieniu wspólnoty zakonnej ojciec superior Marian Puchała OMI.

Przed każdą Mszą świętą o. Marcin przybliżył wiernym historię obrazu i Kodnia. Natomiast po Mszy świętej o godzinie 11.30 miało miejsce nabożeństwo, podczas którego blisko 100 wiernych przyjęło szkaplerz Serca Jezusowego i Matki Bożej Kodeńskiej;

O godzinie 19.00 w naszej bazylice rozpoczął się koncert organowy "na cztery nogi i cztery ręce" w wykonaniu Duo Bator & Bator. Koncert został zorganizowany przez fundację im. Edwarda Kusztala z Kielc.

Koncert rozpoczął się od powitania i wprowadzenia, które uczyniła pani Magdalena Kusztal z fundacji im. Edwarda Kusztala.

Był to ostatni koncert w ramach Letniego Festiwalu Muzyki Sakralnej pt., "Ucho igielne". Podczas koncertu usłyszeliśmy szeroki repertuar muzyki organowej począwszy od utworów barokowych, przez romantyczne po współczesną muzykę organową.

Podczas koncertu obecny był pan Piotr Wawrzyk - podsekretarz stanu ds. prawnych i traktatowych w Ministerstwie Spraw Zagranicznych.  Koncert zakończył o. Marian Puchała OMI, dziękując organizatorom i artystom oraz zebranej publiczności. O. Marian wyraził pragnienie, aby podobne koncerty odbywały się cyklicznie w bazylice świętokrzyskiej.

Duo Bator & Bator tworzą Zuzanna Bator – absolwentka Akademii Muzycznej w Katowicach i Staatliche Musikhochschule w Stuttgarcie. Koncertuje w wielu krajach europejskich jako solistka oraz akompaniatorka, a także w duecie Bator&Bator wykonując autorskie transkrypcje muzyki organowej i symfonicznej na 4 ręce i 4 nogi razem z mężem Maciejem. Bierze udział w Festiwalach organowych w Polsce, na Litwie, w Niemczech, Francji, we Włoszech, Hiszpanii. Maciej Bator -  kantor Kościoła Pokoju w Świdnicy. Gry organowej uczył się w Polsce, Szwajcarii, Niemczech i Szwecji. Regularnie koncertuje, promuje muzykę organową i rozpowszechniając ideę prywatnych koncertów organowych, w nawiązaniu do dawnych tradycji miast kupieckich.
 

Po zakończeniu koncertu miało miejsce nabożeństwo, czuwanie przy wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej, które animował o. Marcin Szwarc OMI, kustosz obrazu. Wierni z okolicznych miejscowości oraz wspólnota oblacka z klasztoru na Świętym Krzyżu jeszcze raz zebrali się na wspólnej modlitwie by zawierzać Bogu przez ręce Matki Jedności i Miłosierdzia swoje intencje i prośby.

Przez całą niedzielę wierni bardzi licznie gromadzili się przy wizerunku Matki Bożej Kodeńskiej zawierzając swoje intencje i sprawy; wielu z nich swoje prośby zapisało w księdze próśb i podziękowań.

04

SIE

2019

2685

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 5

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.