Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN

Strona główna » Aktualności » ODPUST KRWI PRZENAJDROŻSZEJ I DIECEZJALNA PIELGRZYMKA MAŁŻEŃSTW I RODZIN

wielkość tekstu: A | A | A

Od dwunastu lat w sanktuarium na Świętym Krzyżu w pierwszą niedzielę lipca przeżywamy odpust ku czci krwi Przenajdroższej Pana Jezusa. To dzień pielgrzymki do sanktuarium Wspólnoty Krwi Chrystusa  oraz małżeństw i rodzin z diecezji sandomierskiej. W tym roku w dorocznej pielgrzymce na Święty Krzyż przybyło blisko tysiąc wiernych z diecezji sandomierskiej. A wśród nich członkowie Domowego Kościoła, Poradnictwa Rodzinnego, Powiatowych Centrów Pomocy Rodzinie.

Wspólnota Krwi Chrystusa wraz z zaproszonymi gośćmi m. in. z Ostrowca świętokrzyskiego i Cholewianej Góry modliła się podczas Mszy świętej o godzinie 10.00. Przewodniczył jej ojciec superior Marian Puchała OMI. Obecny był także ks. Marek Rusak - proboszcz i opiekun WKC z parafii św. Jadwigi z Ostrowca Świętokrzyskiego.

W przeżywanie liturgii Mszy świętej włączyły się siostry należące do Wspólnoty Krwi Chrystusa - czytając lekcje oraz ubogacając liturgię śpiewem.

Także od ponad dekady w dzień dorocznego odpustu krwi Przenajdroższej Pana Jezusa pielgrzymują do świętokrzyskiego sanktuarium małżonkowie i rodziny. Swoją modlitwę rozpoczęli o godzinie 9.30 w kościele parafialnym w Nowej Słupi skąd wyruszyli na Święty Krzyż modląc się podczas drogi krzyżowej. Rozważania prowadził ks. dr Tomasz Cuber - dyrektor Wydziału Duszpasterstwa Małżeństw i Rodzin diecezji sandomierskiej.

O godzinie 12.00 rozpoczęła się uroczysta suma odpustowa, której przewodniczył ks. dr Adam Kopeć – Dyrektor Wydziału Nauki i Wychowania Katolickiego Kurii Sandomierskiej. Mszę koncelebrowali ojcowie z klasztoru, kapłani diecezjalni na czele z ks. kan. Krzysztofem Koziełem - dziekanem dekanatu świętokrzyskiego. Obecny był także o. Wojciech, klaretyn z Wrocławia, opiekun Duszpasterstwa Akademickiego „Wawrzyny”.

Ks. Kopeć podczas homilii zachęcał, aby każdy z nas ponowił w swoim życiu wybór Chrystusowego krzyża, którego cząstki są przechowywane na Świętym Krzyżu i który przypomina nam o wielkiej miłości, ofierze, poświęceniu się Jezusa, za każdego z nas, dla naszego zbawienia, odkupienia. Przypomniał o wielkiej ofierze Jezusa, o przelanej krwi, która jest jakże drogocenna ponad złoto, srebro. To najwyższa cena jaką Bóg zapłacił za nas, by nas zbawić. Dzisiejszy odpust w sanktuarium na Świętym Krzyżu to szczególna okazja abyśmy wszyscy na nowo uświadomili sobie ogrom Bożej miłości i przebaczenia wobec nas.

Ks. Adam zapraszał także, abyśmy na nowo odkrywali dar Eucharystii, podczas której karmimy się ciałem i krwią Chrystusa. Z niej płynie źródło życia. Nie możemy traktować Mszy świętej jako dodatku do naszego codziennego życia. Niedzielna Eucharystia, każda Eucharystia to dla nas szczególne spotkanie z Jezusem, który daje się nam cały w swoim ciele i swojej krwi. Przeżywajmy ją godnie. Dbajmy oto, by zawsze być w stanie łaski uświęcającej, aby móc przyjąć komunię świętą – zachęcał kaznodzieja.

Na zakończenie Mszy świętej został wystawiony Najświętszy Sakrament. Odmówiliśmy litanię do krwi Przenajdroższej Pana Jezusa. Po błogosławieństwie ogólnym zebrani małżonkowie otrzymali indywidualne błogosławieństwo otrzymując także pamiątkowe obrazki z modlitwą za siebie nawzajem.

Główna suma odpustowa została uświetniona przez muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej na czele z panem Mirosławem Rubakiem.

Po sumie wszyscy uczestnicy pielgrzymki małżeństw i rodzin udali się na klasztorny dziedziniec, gdzie zostali poczęstowani klasztornym bigosem przygotowanym przez wspólnotę zakonną Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.

Po wspólnej agapie pielgrzymi spotkali się w wirydarzu, gdzie wysłuchali konferencji tematycznej skierowanej do małżonków, wysłuchali koncertu religijnego w wykonaniu o. Michała Tomczaka OMI z klasztoru świętokrzyskiego; na zakończenie tej części spotkania wspólnie odmówili koronkę do Miłosierdzia Bożego. Następnie pary małżeńskie z dekanatu świętokrzyskiego świętujące w tym roku jubileusze małżeńskie otrzymały okolicznościowe dyplomy.

 

07

LIP

2019

1500

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 7

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.