Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 20 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Fabian, Sebastian
| | |

Strona główna » Aktualności » MODLITWA W INTENCJI MISJI I MISJONARZY

MODLITWA W INTENCJI MISJI I MISJONARZY

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielę 23 czerwca br., gościliśmy w naszym sanktuarium Przyjaciół Misji Oblackich z regionu świętokrzyskiego oraz naszych współbraci z Prokury Misyjnej na czele z dyrektorem o. Maraianem Lisem OMI oraz misjonarza pracującego w Kamerunie o. Alojzego Chrószcza OMi i br. Tomasza Stopkę, który posługuje w Eupatorii na Krymie.

Głównym punktem dorocznej pielgrzymki Przyjaciół Misji Oblackich była Msza święta sprawowana w bazylice świętokrzyskiej. Przewodniczył jej i wygłosił homilię dyrektor Prokury Misyjnej w Poznaniu o. Marian Lis OMI, wieloletni misjonarz pracujący na Madagaskarze.

O. Marian w słowie skierowanym do zebranych wiernych mówił o wielkiej roli jaką świeccy odgrywają w dziele ewangelizacji i funkcjonowania placówek misjnych prowadzonych przez polskich Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej. Dziękował za modlitwy oraz za wielką pomoc materialną jaką niosą wszyscy zrzeszeni w Stowarzyszeniu Przyjaciół Misji Oblackich. To grupa ponad 32 tys. osób, którzy wspierają pracę misyjną na całym świecie.

Po uroczystej Mszy świętej był wspólny posiłek w klasztornym refektarzu oraz w klasztornej jadłodajni. Następnie odbyło się spotkanie z misjonarzami, którzy opowiadali o swojej pracy misyjnej. Dzielili się swoimi radościami i troskami codziennej posługi.

Na zakończenie pielgrzymki w czasie nabożeństwa ku czci Najświętszego Serca Pana Jezusa polecaliśmy wszystkich misjonarzy, misjonarki, osoby świeckie, wolontariuszy pracujących na rzecz misji oraz prosiliśmy o dar nowych i licznych powołań kapłańskich, zakonnych i misyjnych.

czytano: 502 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 24 czerwca 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 1
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej