Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
czwartek 23 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Ildefons, Rajmund
| | |

Strona główna » Aktualności » ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCNE CZUWANIE

ŚWIĘTOKRZYSKIE NOCNE CZUWANIE

wielkość tekstu:A | A | A

W piątek 21 czerwca br.; przeżywaliśmy kolejne Świętokrzyskie Nocne Czuwanie. Kilkaset wiernych z diecezji kielckiej, radomskiej i sandomierskiej o godzinie 20.00 wyruszyło spod Krzyży Katyńskich w Hucie Szklanej do bazyliki świętokrzyskiej przeżywając nabożeństwo drogi krzyżowej animowane przez ks. Andrzeja Waligórskiego - diecezjalnego moderatora Domowego Kościoła.

Po przyjściu do bazyliki miało miejsce nabożeństwo pokutne, adoracja Najświętszego Sakramentu oraz wierni mogli skorzystać z sakramentu pokuty i pojednania.

O godzinie 22.30 rozpoczęła się Msza święta. Przewodniczył jej i wygłosił homilię ks. Andrzej Waligórski. Koncelebrowali kapłani z diecezji radomskiej, kieleckiej i sandomierskiej.

Na zakończenie Eucharystii wierni zostali pobłogosławieni relikwiami Drzewa Krzyża Świętego i mogli na sposób indywidualny adorować świętą relikwię.

Kolejne czuwanie już za miesiąc w trzeci piątek miesiąca lipca; tym razem naszą modlitwę poprowadzi młodzież z Odnowy w Duchu Świętym z Jędrzejowa na czele z ks. Mateuszem Parobcem. Serdecznie zapraszamy.

czytano: 758 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 22 czerwca 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 6 nowicjuszy: 5 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej