Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

BOŻE CIAŁO W ŚWIĘTOKRZYSKIM SANKTUARIUM

Strona główna » Aktualności » BOŻE CIAŁO W ŚWIĘTOKRZYSKIM SANKTUARIUM

wielkość tekstu: A | A | A

Kilkaset wiernych wzięło udział w Mszy świętej i procesji eucharystycznej do czterech ołtarzy w uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa w sanktuarium na Świętym Krzyżu.

Głównej Eucharystii w Boże Ciało sprawowanej w bazylice mniejszej przewodniczył i wygłosił kazanie superior o. Marian Puchała OMI. W swoim słowie wskazał na głęboki sens przeżywanej uroczystości:

- Gdy dziś wychodzimy z procesją Eucharystyczną na drogi naszych miast i wsi, pośród naszych domostw, otaczamy najwyższą czcią Eucharystię i zapraszamy Boga do naszych domów, naszych rodzin, naszych serc. Publicznie wyznajemy naszą wiarę, że tylko w Bogu jest prawdziwe życie, tylko w Nim pokładamy naszą nadzieję. Bez Boga jesteśmy jak zeschła ziemia, która nie może przynieść owocu.

- Eucharystia jest sakramentem ludzi żyjących na tej ziemi, Ludu Bożego, który dąży do ostatecznego zjednoczenia z Bogiem. Eucharystia jest pokarmem, prawdziwym chlebem dla nas, pielgrzymów na tej ziemi, którzy ciągle jesteśmy w drodze, których siły się wyczerpują i potrzebują stale regeneracji – odnowy. Eucharystia jest cudownym darem mocy Bożych – czy potrafimy to zrozumieć i docenić? Jak korzystamy z tego daru?- pytał zebranych kaznodzieja.

Po Mszy świętej wyruszyła procesja do czterech ołtarzy. Przy każdym z nich została proklamowana Ewangelia, odśpiewane suplikacje a przy ostatnim ołtarzu została odmówiona litania do Najświętszego Serca Pana Jezusa i zostało udzielona błogosławieństwo Najświętszym Sakramentem na cztery strony świata.

Na zakończenie procesji rektor bazyliki mniejszej na Świętym Krzyżu o. Dariusz Malajka OMI podziękował licznie zebranym pielgrzymom za udział we wspólnej modlitwie a także tym, którzy pomogli w przygotowaniu i należytym przeżyciu dzisiejszej uroczystości: nowicjuszom, braciom zakonnym, ojcom i świeckim: pani sołtys z Huty Szklanej Barbarze Zielińskiej wraz z rodziną, panu Kazimierzowi Kozłowskiemu, dzieciom sypiącym kwiaty i niosącym baldachim.

Każdego roku w Boże Ciało na Święty Krzyż przybywają pielgrzymi nie tylko z regionu świętokrzyskiego ale i z innych zakątków naszej ojczyzny.

Dziękujemy wszystkim, którzy wraz z naszą wspólnotą zakonną wyznali wiarę w obecność Jezusa Chrystusa w Najświętszym Sakramencie. Uroczystość Najświętszego Ciała i Krwi Chrystusa została wpisana do kalendarza świąt w całym Kościele ponad 700 lat temu. Uczynił to papież Jan XXII w 1317 roku. W Polsce jest ona obchodzona od 1320 roku.

20

CZE

2019

1521

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 4

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.