Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
sobota 18 stycznia 2020 r., imieniny obchodzą: Małgorzata, Piotr
| | |

Strona główna » Aktualności » ODPUST KU CZCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

ODPUST KU CZCI TRÓJCY PRZENAJŚWIĘTSZEJ

wielkość tekstu:A | A | A

W niedzielę 16 czerwca br., w naszym sanktuarium na Świętym Krzyżu przeżywaliśmy doroczny odpust ku czci Trójcy Przenajświętszej połączony z dziękczynieniem za ogłoszenie i wyniesienie do godności bazyliki mniejszej kościoła na Świętym Krzyżu, który jest dedykowany Trójcy Świętej. Akt ten miał miejsce 6 lat temu, 16 czerwca 2013 r.

Dzisiejszej sumie odpustowej przewodniczył i wygłosił homilię o. dr Grzegorz Rurański OMI, wykładowca z naszego oblackiego Wyższego Seminarium Duchownego z Obry. Uroczystą sumę koncelebrowali ks. Krzysztof Kozieł, dziekan dekanatu świętokrzyskiego oraz ojcowie z naszej świętokrzyskiej wspólnoty.

Liturgia Mszy świętej została uświetniona przez muzyków Filharmonii Świętokrzyskiej na czele z panem Mirosławem Rubakiem oraz przez śpiew scholi "Cantorum Kielcensis" pod dyrekcją s. Hanny Szmigielskiej, benedyktynki.

Po zakończonej Eucharystii miał miejsce koncert, podczas którego schola pod opieką s. Hanny wykonała utwory o tematyce Krzyża Chrystusowego.

Dzisiejszy dzień odpustowy był kolejną okazją by wyrazić naszą wdzięczność Bogu w Trójcy Świętej Jedynemu za Jego dobroć i opiekę oraz miłość, za wszystkich pielgrzymów i pątników, którzy tak licznie nawiedzają świętokrzyskie sanktuarium. To także okazja by wspomnieć fundatorów i budowniczych bazyliki na Świętym Krzyżu oraz podziękować tym, którzy dziś pomagają i wspierają materialnie wszelkie remonty i konserwacje mające na celu utrzymanie piękna architektury i wystroju.

czytano: 367 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 16 czerwca 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 4
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

Relikwie drzewa Krzyża Świętego. Legenda - Było to za panowania Bolesława Chrobrego. Król zaprosił do Polski królewicza węgierskiego Emeryka. Młodzieniec, jak to było w ...więcej