Twoja intencja mszalna została wysłana.

Wystąpił nieoczekiwany błąd formularza.
Proszę spróbować ponownie.

Wyszukiwarka

Święty

Krzyż

PIELGRZYMKA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

Strona główna » Aktualności » PIELGRZYMKA LITURGICZNEJ SŁUŻBY OŁTARZA

wielkość tekstu: A | A | A

Dziś do sanktuarium relikwii Krzyża Świętego przybyło blisko tysiąc ministrantów i lektorów z kilkunastu diecezji. Modlitewne spotkanie rozpoczęło się od drogi krzyżowej, która była przeżywana w drodze do sanktuarium z Huty Nowej i Nowej Słupi. W dwóch grupach pątnicy zdążali do sanktuarium w modlitwenym skupieniu.

Po przyjściu do bazylki świętokrzyskiej adorowali relikwie krzyża i mogli je uczcić przez ucałowanie.

O godzinie 11.00 rozpoczęła się uroczysta Msza święta pod przewodnictwem abp. Józefa Górzyńskiego, Metropolity Warmińskiego. Koncelebrowali biskup pomocniczy Adam Bałabuch ze Świdnicy oraz ordynariusz Diecezji Sandomierskiej biskup Krzysztof Nitkiewicz, o. Paweł Zając OMI, Prowincjał Polskiej Prowincji Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej oraz blisko siedemdziesięciu kapłanów, którzy przybyli wraz z ministrantami i lektorami w VIII Ogólnopolskiej Pielgrzymce Służby Liturgicznej Ołtarza na Święty Krzyż.

Homilię podczas Eucharystii wygłosił pasterz Kościoła sandomierskiego biskup Krzysztof Nitkiewicz. W swoim słowie przybliżył historię i kult relikwii Krzyża oraz historię sanktuarium świętokrzyskiego. Przywołał również postac i osobę patronki dnia dzisiejszego św. Jadwigę, wskazując na jej modlitwę, niesienie miłości innym i życiową mądrość, której uczyła się u stóp krzyża:

- Święta Jadwiga spędzała dużo godzin na modlitwie przed krzyżem w katedrze wawelskiej. Zapewne owocem tego była wielka mądrość królowej w rządzeniu krajem, dobroć wobec poddanych, pokora i hojność. Patrzyła na Chrystusa ukrzyżowanego, który z miłości oddał życie za wszystkich ludzi i chciała być do Niego podobna. Prosiła o to w modlitwie i do tego dążyła.

- Przybyliśmy do sanktuarium relikwii Krzyża świętego, aby usłyszeć, że „Bóg tak umiłował świat, że Syna swego Jednorodzonego dał, aby każdy, kto w Niego wierzy, nie zginął, ale miał życie wieczne” (J 3,16).  Potrzebujemy tej prawdy dla nas samych, aby się zbawić oraz, aby głosić ją innym przez słowa i dobre uczynki, przez miłość – mówił biskup Krzysztof Nitkiewicz.

Przed błogosławieństwem przemówił biskup Adam Bałabuch, który podziękował organizatorom i tym, którzy pomogli w organizacji dzisiejszego spotkania oraz czuwali nad bezpieczeństwem pielgrzymów: Wojsku, Policji, Straży Pożarnej, Służbie Medycznej.

Po Eucharystii był wspólny posiłek - bigos wydawany przez żołnierzy. Następnie odbył się koncert ks. Jakuba Bartczaka i wszyscy zebrani mogli także wysłuchać świadectwa Janka Meli.

Na zakończenie spotkania odbyło się nabożeństwo Eucharystyczne podczas którego odmówiono litanię do NSPJ i modlono się za ministrantów i lektorów.

08

CZE

2019

1422

razy

czytano

swietykrzyz.pl

Prośba o modlitwę

Ogłoszenia duszpasterskie

Intencje mszalne

Księga gości

0

LICZBA OBLATÓW POLSKIEJ PROWINCJI

0

LICZBA OBLACKICH PLACÓWEK W POLSCE

Czy wiesz, że...

Co w trawie piszczy

strona głównaaktualnościSanktuariumNowicjatOblaciKontaktProjektyPolityka prywatności
Święty Krzyż - Klasztor Misjonarzy Oblatów Maryi Niepokalanej.
Pasja
tworzenia

osób online: 8

Polityka prywatności Kanały RSS Mapa serwisu
SYSTEM ALP VISUAL PLUS | ALPANET.PL

WYSYŁANIE I ODBIÓR POCZTY

ZARZĄDZANIE POCZTĄ

ZARZĄDZANIE SERWISEM

STATYSTYKI ODWIEDZIN

KONTAKT

ul. Święty Krzyż 1
26-006 Nowa Słupia
NIP: 661 165 88 90
REGON: 040002752
Numer konta bankowego:
71 1240 1372 1111 0010 2122 5384

Telefony i adresy e-mail:
tel. 41 317 82 78
tel. 41 317 70 21
tel. +48 784 718 580
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com
e-mail: admstr@swietykrzyz.pl

Poleć stronę
Wypełnij formularz polecający nasz serwis WWW
Formularz zapytaniowy
Wypełnij formularz kontaktowy
Facebook
Opinie
Dodaj wpis
Zobacz wpisy
Prośba o modlitwę
Dodaj prośbę o modlitwę
Zobacz wpisy

Twoja przeglądarka internetowa, bądź system operacyjny, nie wspierają lektora w podanej wersji językowej.