Wpisz e-mail, aby być informowanym
o uroczystościach i wydarzeniach.
Symbol Gór Świętokrzyskich położony, w samych ich sercu, na Łysej Górze - pobenedyktański klasztor, o którym pierwsza wzmianka pochodzi z XII wieku.więcej
poniedziałek 30 marca 2020 r., imieniny obchodzą: Aniela, Leonard
| | |

Strona główna » Aktualności » UCZCILI PATRONA SZKOŁY

UCZCILI PATRONA SZKOŁY

wielkość tekstu:A | A | A

We wtorek, 21 maja br., w liturgiczną uroczystość św. Eugeniusza de Mazenoda, Założyciela naszej rodziny zakonnej  o. Stanisław Jankowicz OMI wraz z trzema nowicjuszami uczestniczyli w obchodach Dnia Patrona Szkoły Podstawowej w Jeziorku.

Uroczystości rozpoczęły się Mszą święta z udziałem uczniów i nauczycieli oraz dyrekcji, podczas której o. Stanisław wygłosił homilię. Nawiązał w niej do pracy misjonarzy na misjach, opisywał swoje wspomnienia z pierwszych lat pracy w Kamerunie, a także  warunki jakie panowały w szkołach prowadzonych przez misjonarzy.

O. Stanisław zwracając się do grona pedagogicznego podkreślił wagę, odpowiedzialność i piękno powołania nauczycielskiego. Dziękował, że SP w Jeziorku umożliwia uczniom rozwój na trzech najważniejszych poziomach: fizycznym, intelektualnym i duchowym.

Na zakończenie odwołał się do słów naszego założyciela św. Eugeniusza de Mazenoda: „Życie trzeba przeżyć godnie, bo jest tylko jedno” i poprosił o modlitwę za misjonarzy, za cały Kościół o raz o powołania do życia konsekrowanego i stanu kapłańskiego.

 

Jak każdego roku dzieci przygotowały akademię ku czci swego patrona. Na uroczystości obecny był pan Andrzej Gąsior - Burmistrz Miasta i Gminy Nowa Słupia oraz Zenobiusz Nowiński Przewodniczący Rady Gminy. Obcny był także ks. Marian Jakubowski, proboszcz parafii Dębno.

czytano: 282 razy

źródło: swietykrzyz.pl

data dodania: 24 maja 2019 r.

drukuj zapisz do PDF poleć artykuł

Wasze komentarze

wszystkich komentarzy: 0

Strona główna

Misjonarze Oblaci Maryi Niepokalanej
Sanktuarium Relikwii Drzewa Krzyża Świętego

Święty Krzyż 1, 26-006 Nowa Słupia

Klasztor: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
Nowicjat: tel.: 41 3177021 lub 41 3178278
e-mail: infoswkrzyz@gmail.com

Klasztor na Świętym Krzyżu - jedno z najstarszych sanktuariów na ziemiach polskich znajduje się na szczycie górskim zwanym Świętym Krzyżem, Łysą Górą lub Łyścem - 595 m n.p.m
osób online: 5
kreacja: kreacja: ALPANET - Polskie Systemy Internetowe
Ciekawostki

W Nowicjacie na Świętym Krzyżu jest obecnie 5 nowicjuszy: 4 Polaków i 1 z Ukrainy. Każdy nowicjusz zanim przystąpił do tej formacji, brał udział w rekolekcjach których ...więcej